ایندیپندنت گزارش داد:

نیروهای عراقی تنها ۵ کیلومتر تا موصل فاصله دارند/ شلیک بمب‌های گوگردی داعش به جنوب موصل

در پی شلیک بمب‌های گوگردی داعش بیش از ۱۰۰۰ از ساکنان موصل به مشکلات تنفسی دچار شدند و تاکنون دو تن از آن‌ها کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از دانا؛ به نقل از سناباد نیوز، نیروهای پیشمرگه کُرد امروز صبح از دو جهت به تروریست‌ها حمله کردند تا آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی به سمت شهر کنند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت با بیان این مطلب نوشت: تقریباً تعداد ۳۰ هزار نیروی پیشمرگه، شبه نظامیان شیعه، سنی، جنگجویان قبیله‌ای و نیروهای عراقی از سه جناح به موصل نزدیک می‌شوند. بعد از هجوم نیروهای پیشمرگه به حومه شهر بشیقه  و بازپس‌گیری روستاهای مسیحی نشین در شرق موصل، اکنون خط مقدم در برخی نقاط به ۵ کیلومتری موصل رسیده است.

ایندیپندنت افزود: درگیری‌ها در موصل شدت گرفته است: داعش سعی بر این دارد که با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده، بمب‌های انتحاری و جاده‌ای از سرعت عملیات ارتش عراق بکاهد. همزمان، تروریست‌های داعش به کرکوک حمله کردند تا تمرکز ارتش عراق در حمله به موصل را کاهش دهند.

داعش همچنین در جنوب موصل بمب‌های گوگردی شلیک کرده است که تا حومه نینوا دود آن کشیده دیده می‌شود. در پی شلیک بمب‌های گوگردی داعش بیش از ۱۰۰۰ از ساکنان موصل به مشکلات تنفسی دچار شدند و تاکنون دو تن از آن‌ها کشته شدند.

تاکنون حدود ۶۰۰۰ تن از ساکنان موصل توانستند از شهر فرار کنند، اما انتظار می‌رود که ۷۰۰ هزار تن از ساکنان موصل از این شهر فرار کنند. همزمان، گزارش‌ها حاکی از آن است که تروریست‌های داعش در موصل ۲۴۸ مرد و کودک را به اتهام شورش اعدام کرده است.

در همین حال، اشتون کارتر، وزیر جنگ آمریکا به شمال اربیل وارد شده است تا با مقامات کُرد و فرماندهان نظامی عراق درباره پیشرفت‌های عملیات موصل بحث و گفتگو کند.

در پایان، این روزنامه انگلیسی پیش‌بینی غرب از آینده موصل پس از شکست داعش را چنین اعلام کرد که اگر موصل آزاد شود، این نگرانی وجود دارد که به تفرقه‌های حزبی دچار شود و ناآرامی در این شهر ادامه پیدا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *