فرماندار پردیس:

نمایشگاه دائمی فرهنگی پردیس راه اندازی می شود

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه هفته فرهنگی پردیس زمینه ایجاد فرصت مناسب برای شناسایی توانمندی‌های فرهنگی و سنتی این شهرستان است از راه اندازی نمایشگاه دائمی فرهنگی پردیس در آینده نزدیک خبر داد.

امیراله حقیقی در آیین افتتاح برنامه های اولین هفته فرهنگی این شهرستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ساخت نمایشگاه دائمی فرهنگی پردیس را با مشارکت بخش دولتی و خصوصی در دست اقدام داریم.
وی هدف از برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی را شناخت امکانات فرهنگی وظرفیت‌های شهرستان پردیس ذکر کرد و ادامه داد: شهرستان پردیس ایران کوچک است و مردم با فرهنگ‌های مختلف از اقصی نقاط ایران در این شهرستان زندگی می کنند و معرفی فرهنگ و سنت های شهروندان یکی از برنامه های هفته فرهنگی است.
حقیقی در ادامه عنوان کرد: توانمندی و خلاقیت جوانان که در غرفه های هنرستان به نمایش گذاشته شده قابل تقدیر است و استفاده از ظرفیت و امکانات پارک فناوری و توسعه عمران گامی در جهت نخبه پروری و شکوفایی استعداد جوانان این شهرستان است.
نمایشگاه هفته فرهنگی شهرستان پردیس از ۶ تا ۱۲ آذر امسال در این شهرستان با مشارکت انجمن های فرهنگی و هنری، کانون های فرهنگی مساجد، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب، سازمان‌های مردم‌نهاد، هیئت های ورزشی، شهرداری ها و موسسات انتشاراتی فعال در شهرستان برگزار می شود.
جشنواره اقوام، جشنواره غذاهای محلی، تجلیل از قاریان، حافظان، نویسندگان، هنرمندان و ورزشکاران برتر و برنامه هایی پیرامون صرفه جویی و مصرف بهینه، سلامت جسم و روان، تئاترهای خیابانی، شعرخوانی، معرفی اماکن و جاذبه های گردشگری، فرهنگی و مذهبی و محصولات کشاورزی، باغی و دامپروری شهرستان از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
شهرستان پردیس که در شرق پایتخت واقع شده است بر اساس آمار سال ۹۵، ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *