معاون قرآنی وزیر فرهنگ:

نمایشگاه بین المللی کتاب در اکثر نقاط ایران اسلامی برپا می شود

معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب در کشور بسیار وسیع در اکثر نقاط ایران اسلامی برپا می شود، نشر فرهنگ کتاب خوانی برای اینکه جامعه را به سمت و مسیر تعالی و سعادت سوق دهیم.

حجت الاسلام حشمتی معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد اهمیت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی گفت: انبیاء الهی به خصوص پیامبر گرامی اسلام کتاب داشتند ومعجزه پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) کتاب بود و مهمترین و کامل ترین کتاب الهی قرآن است .
معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد :کتاب را نمی توان در سیر تکامل و پیشرفت جامعه بشریت در نظر نگرفت، زیرا منبع اصلی تحولات علمی و سایر بخش ها بی شک کتاب است، قرآن کریم در راس و بعد از آن نهج البلاغه امیرالمومنین علی (ع) و سایر کتب ارزشی مسیر سعادت را در برابر مومنان ترسیم کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین حشمتی با تاکید براینکه نمایشگاه بین المللی کتاب در کشور بسیار وسیع در اکثر نقاط ایران اسلامی برپا می شود، اضافه کرد :نشر فرهنگ کتاب خوانی برای اینکه جامعه را به سمت و مسیر تعالی و سعادت سوق دهیم، بسیار مهم است و متولیان امر در استانها نیز باید به این مهم سرعت دهند .
معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه با اشاره به لزوم نشر و معرفی کتب قرآنی و فقهی و ارزشی در راستای معرفی ارزش های نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: باید با این کتب به ساختار نمایشگاههای کتاب معنویت هم بخشید .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *