عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

نظارتی بر بازارچه های محلی مرزی صورت نمی گیرد/ بازارچه های محلی مرزی، مجرای ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بازارچه های مرزی و نبود گمرک در برخی از بنادر و مرزهای کشور را مجرای ورود کالای قاچاق به داخل کشور دانست.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در واکنش به ورود روزانه بیش از سه تن در هر ساعت کالای قاچاق در قالب پوشاک و کیف و کفش به داخل کشور، گفت: قاچاق در کشور یک بحث کلی است و تنها در انحصار پوشاک و کیف و کفش نیست، قاچاق در حوزه های مختلف حتی کشارزی هم با ورود میوه های قاچاق گریبان این شاخه از صنعت را گرفته است .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: باید گمرکات بیش از گذشته کنترل شوند و این مجراهای ورود کالا به داخل کشور برای برخورد جدی تر و دقیق تر با معضل قاچاق کالا به سیستم های پیشرفته روز دنیا مجهز شوند و جلوی تخلفات و سوء استفاده ها را
بگیرند .
قادری با تاکید براینکه بخش هایی از نوار مرزی کشور فاقد گمرک هستند و باید به این ابزار بازدارنده و کنترل کننده تجهیز شوند، اضافه کرد :برخی از بنادر کشور از موهبت گمرک برخوردار نیستند و باید به گمرک مجهز شوند، زیرا از این مجاری حجم بالایی از کالای قاچاق وارد کشور می شود .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که بازار چه های مرزی هم مجرای ورود کالاهای غیر مجاز و قاچاق به داخل کشور به شمار می روند، اظهار داشت: متاسفانه صرفا بخاطر اینکه این بازار چه ها محلی هستند، نظارت دقیقی نسبت به آنها صورت نمی گیرد و باید بیش از گذشته بر روند فعالیت بازار چه های مرزی نظارت داشت .
حیدر مستخدمین حسینی کارشناس مسائل اقتصادی نیز پیش از این در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد قاچاق کالا در کشور گفت: متاسفانه قاچاق کالا را باید در کنار تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی بر علیه ایران اسلامی ویروس هایی برای تهدید اقتصاد کشور به مرگ از سوی دشمنان تعبیر کرد.
کارشناس اقتصادی کشورمان با تاکید بر اینکه قاچاق کالا موریانه ای بر وجود اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: نباید خود را گول بزنیم و برای فرار از زیر بار برخی مسئولیت ها این معضل را به زمین نهادها و وزارت خانه های دیگر بیندازیم.
مستخدمین حسینی با تاکید بر اینکه تولیدات داخلی دیگر در بازار شهرستانهای کشور به ویژه پایتخت نیز به عنوان تنفس گاه جایگاهی ندارند، اضافه کرد: شهرستانهای حومه پایتخت نباید برای افراد قانون گریز در راستای فروش کالاهای قاچاق مناسب و از گرمایی خاص برخوردار باشد.
کارشناس اقتصادی کشورمان در خاتمه اظهار داشت: بازار در تیر رس قاچاق کالا قرار دارد و تولیدات داخلی در بازار کشور گوشه گیر شده است و این بیماری اقتصاد کشور را حاد خواهد کرد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *