نبود مصلی در شهرستان پردیس فقر زیربنایی فرهنگی و سیاسی است

حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در راستای سفر مهندس خندان دل معاونت عمرانی وزیر کشور به شهرستان پردیس گفت: استاندار تهران یک شخصی آگاه به مسائل ارزشی و نیازهای فرهنگی شهرستانها است. وی تصریح کرد: در کنار ساختار زیر بنایی حوزه های آموزشی و پرورشی […]

حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در راستای سفر مهندس خندان دل معاونت عمرانی وزیر کشور به شهرستان پردیس گفت: استاندار تهران یک شخصی آگاه به مسائل ارزشی و نیازهای فرهنگی شهرستانها است.

وی تصریح کرد: در کنار ساختار زیر بنایی حوزه های آموزشی و پرورشی و بهداشتی و درمانی، حوزه فرهنگ نباید محجور بماند زیرا فرهنگ امنیت پایدار را رقم می زند با فرهنگسازی بیشتر مشکلات برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین توسلی با تاکید بر اینکه فقر زیر بنای فرهنگی و سیاسی با نبود مصلی در شهرستان پردیس شفاف است، اضافه کرد: نبود مصلی مشکلاتی را به همراه داشته است و مکان مناسبی متناسب با حجم جمعیت برای برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه نداریم.

امام جمعه شهرستان پردیس اظهار داشت: این خلاء و کمبود را به معاون عمرانی وزیر کشور انتقال داده و سناریوی طولانی شدن تکمیل مصلی پردیس را در دست معاونت عمرانی وزیر کشور گذاشتیم.

حجت الاسلام حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس دی ماه سال گذشته در خصوص ساخت مصلی در شهرستان پردیس اظهار داشت: زمین مصلی از چند سال پیش در نظر گرفته شده و کارهای اولیه آن انجام شده است.

وی ادامه داد: کارهای پروژه به لحاظ مسائل حقوقی و اختلافات بین پیمانکار و شرکت عمران متوقف شد.

توسلی افزود: اخیراً توافق هایی صورت گرفته که شرکت عمران مصلی را به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه واگذار کند و شورای سیاستگذاری خودشان نسبت به طراحی، ساخت و تکمیل مصلی اقدام کند.

امام جمعه شهرستان پردیس این توافق را یک توافق اولیه برشمرده و تصریح کرد: اگر این توافق نهایی بشود سعی ما بر این است که خودمان ساخت مصلی در شهرستان پردیس را با حمایت شورای سیاستگذاری شروع بکنیم.

وی گفت: اگر این توافق صورت بگیرد پیش بینی می کنیم اگر مشکل خاصی ایجاد نشود تا سقف دو سال آینده پروژه را به نقطه ای برسانیم که بشود نماز را در آنجا اقامه کرد.

توسلی اختلاف ایجاد شده بین شرکت عمران و پیمانکار پروژه را یک مشکل فنی و حقوقی دانسته و توضیح داد: کارشناسان فنی یک  نظر داشتن و برخی دیگر نظری دیگر می دادند و این یک اختلاف فنی اجرایی بود.

امام جمعه شهرستان پردیس پیگیری های شرکت عمران را بی نتیجه ندانسته و خاطر نشان کرد: البته پیگیری ها هم خیلی جدی نبوده، مشغله شرکت عمران هم فراوان بود و از این جهت این پروژه مقداری در غفلت بود.

وی اذعان کرد: الان هم شرکت عمران و هم شورای سیاستگذاری فعال شدند و داریم به نتایجی میرسیم.

انتهای پیام/