نا پایداری بازار فروش شیر مشکل اصلی دامداران است

سعید جلال پور مسئول بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان پردیس بر ضرورت حمایت از بخش تولید کشاورزی در راستای پیروی از فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از اقتصاد مقاومتی گفت: حمایت از تولید کننده تنها اعطای وام نیست، حمایت یعنی ایجاد فضای امن در بخش تولید. وی که مدیریت فنی یک شرکت تعاونی دامداری […]

سعید جلال پور مسئول بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان پردیس بر ضرورت حمایت از بخش تولید کشاورزی در راستای پیروی از فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از اقتصاد مقاومتی گفت: حمایت از تولید کننده تنها اعطای وام نیست، حمایت یعنی ایجاد فضای امن در بخش تولید.
وی که مدیریت فنی یک شرکت تعاونی دامداری در شهرستان دماوند را نیز عهده دار است، اظهار داشت: شیر خام از فرآورده های حیاتی یک کشور است که از فرآوری آن دهها نوع محصول لبنی به دست می آید.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان پردیس اذعان کرد: بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده توسط وزارت کشاورزی، در حال حاضر سه میلیون نفر در امور دامپروری کشور در قالب واحدهای صنعتی، سنتی، دامی کوچک و بزرگ و عشایری فعالیت دارند که ارزش سرمایه¬ی آن اندر زیر بخش دام و طیور بیش از ۲۰۹ هزار میلیارد ریال می‌باشد که نشانگر اهمیت بسیار بالای صنعت دام و طیور در اقتصاد کشور است.
وی با تاکید بر اینکه این آمار و ارقام نشان می دهد حمایت از این بخش از صنعت لازم و ضروری است، تصریح کرد: کمبود نقدینگی اصلی ترین مشکلات دامداران نیست که با اعطای وام عمده مشکل آنان مرتفع گردد، معضل اصلی ناپایداری بازار فروش شیر و قیمت رو به رشد نهادهها و عدم تعلق گرفتن یارانه ها به نهادههای دامی است تا جایی که اغلب اوقات قیمت مصوب خرید شیر از دامداران پایینتر از قیمت تمام شده هر کیلو شیر می باشد.
انتهای پیام/