قهرمان روشندل وزنه برداری قدرتی جهان:

نابینایان در ورزش ایران نباید فرزند خوانده باشند

قهرمان روشندل وزنه برداری قدرتی جهان گفت: ورزش نابینایان باید مورد حمایت های وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد و برای ورزش ایران نباید فرزند خوانده باشند .

عسگری قهرمان روشندل وزنه برداری قدرتی جهان در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در تشریح کارنامه خود گفت: ورزش گوشه گیری، انزوا، تنهایی، غم و غصه را از سفره زندگی من بر داشت و بستر ورزش را به عنوان مقدمه ای برای نگارش سناریوی زندگی حرفه ای ورزشی من ترسیم کرد، ورزش روح دوباره ای بر پیکر من دمید و اتفاق تلخ گذشته را با ترسیم افق روشن در این جریان عوض کرد .
این قهرمان روشندل وزنه برداری قدرتی جهان با اشاره به زمان حرکت در مسیر ورزش و آغاز پیمودن راه حرفه ای در بستر پهناور ورزش ایران در شاخه نابینایان در فضای تاریک با ترسیم افقی روشن، تصریح کرد: برای اولین بار در سال ۶۴ به مسابقات رسمی کشور اعزام شده و در سال ۷۳ هیئات ورزشی طبق الاغیه از سوی تربیت بدنی موظف به معرفی چهره های شاخص خود شده و این فعل را از طریق برگزاری مسابقات انتخابی جهت معرفی به تیم ملی و به منظور شرکت در پیکار های جهانی اسپانیا انجام دادند.
عسگری در ادامه این مطلب اضافه کرد: من در این پیکار ها رکورد قهرمان کشور در دوره قبل را با فاصله زیاد شکستم و با حضور زیر پولاد سرد جهانی رکورد جهان را ۱۵ کیلوگرم ارتقاء دادم.
قهرمان روشندل وزنه برداری قدرتی جهان در خاتمه اظهار داشت: اواسط سال ۸۸ با وجود غبار حضور در رقابت های جهانی وزنه برداری قدرتی در دنیا با بوسه به پولاد سرد جهانی دو بنده خود را بر آویز گنجه تاریخ ورزش نابینایان کشور با خداحافظی از این میدان آویختم و تقویم ورزشی خود را با امضاء آخر بستم.
وی که از حمایتهای ورزش نابینایان گله مند بود اذعان داشت: ورزش نابینایان باید مورد حمایت های وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد و برای ورزش ایران نباید فرزند خوانده باشند .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *