مهار کرونا با همراهی مردم میسر شد نه با پول 

پردیس خبر_ به گزارش از فارس بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مهار کرونا با همراهی مردم میسر شد نه با پول زیرا کشورهایی که تجهیزات و ‌پول داشتند، اما مردم را نداشتند، نتوانستند به این موفقیت دست یابند. 

🔹 مراسم رونمایی از کتاب «جان ایران» روایتی مستند از مقابله دولت سیزدهم با همه‌گیری کرونا با حضور عین‌اللهی وزیر بهداشت و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی زلفی گلی وزیر علوم، تحقیقات و‌ فناوری، عباس هنرمند معاون ارتباطات ‌اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور در سرای اهل قلم سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

🔹 در این برنامه بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور با یادی از شهدا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب دی‌ماه سال گذشته در دیدار با کادر درمان، از زحمات آنها برای مقابله با کرونا تقدیر کردند و یک‌ نکته را به عنوان نقطه ضعف مطرح فرمودند و اینکه جامعه هنری این فداکاری‌ها را باید به تصویر بکشند.

🔹 وی با بیان اینکه تاریخ ایران به ویژه بعد از انقلاب اسلامی مملو از حماسه است که بسیاری از آنها به صورت شایسته به تصویر کشیده نشده است، خاطر نشان کرد: لازم است جامعه هنری به رشادت‌های این مرز و بوم بیشتر بپردازند. در دفاع مقدس نکات مهمی داشتیم که تاکنون درباره آنها اطلاع‌رسانی نشده، این امر در حالی است که باید به این حماسه به صورت ویژه پرداخته می‌شد. درباره کرونا هم به همین شکل است که باید همه هنرمندان در این زمینه فعالیت کنند.

🔹 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تهاجم‌کرونا در تمام دنیا اتفاق افتاد و برای همه یکسان بود، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اولیه یکسان در همه‌گیری کرونا، می‌توان سایر متغیرها را بررسی ‌و مورد سنجش قرار داد.

🔹 وی با بیان اینکه ما از نظر امکانات و تجهیزات نابرابری بسیار شدیدی در دنیا داشتیم، تصریح کرد: ‌در این موفقیت‌ها باید بررسی کنیم که امکانات مالی چقدر در موفقیت ما نقش داشته است. نقش مردم و‌ نیروی انسانی در این رابطه بسیار مهم بود و می‌توان مهم‌ترین نکته در مقابله با کرونا را مردم دانست.

🔹 عین‌اللهی با اشاره به اینکه ایران قوی، شعار نیست، تصریح کرد: وقتی سیل واکسن از خارج کشور وارد شد، ما در همه جا حضور مردم را شاهد بودیم. ایران قوی ناشی از مردم قوی ‌‌و ملت قوی است. برخی می‌گفتند که این همه واکسن دارید، چگونه باید این حجم واکسن را به مردم تزریق کنید؟ تجربه ما در دفاع مقدس در این امر به کمک ما آمد و با حضور مردم توانستیم تزریق بالاترین حجم واکسن نسبت به جمعیت را داشته باشیم؛ به طوری که تزریق روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن را در کارنامه داریم.

🔹 وی با بیان اینکه شادی مردم در نمایشگاه بزرگ‌ترین جایزه برای کادر سلامت است، خاطر نشان کرد: کشورهایی که تجهیزات و ‌پول داشتند، اما مردم را نداشتند، نتوانستند به این موفقیت دست یابند. ما اوایل دولت سیزدهم در بالاترین نقطه منتخب کرونا بودیم؛ تا جایی که روزانه ۴۰ هزار مبتلا و ۱۸ هزار مراجعه و‌ بستری و حدود ۷۰۰ نفر فوتی داشتیم.

🔹 عین اللهی با اشاره به اینکه حضور پرشور مردم همیشه در صحنه موضوعی است که باید در این حماسه تاریخی ثبت شود، گفت: هنرمندان و ‌‌اصحاب رسانه باید حماسه مردم را نشان دهند. دشمن قبل کرونا به دنبال جدایی کادر درمان از مردم بود، اما کرونا نشان داد که مردم و‌ کادر سلامت از هم‌جدا نیستند.

🔹 وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشمندان ما ثابت کردند که علم اصلی را دارند، خاطر نشان کرد: ما ۶ مرکز تولید واکسن در کشور داریم و با این‌واکسن‌های تولید شده آمار فوتی‌های کرونا در کشور نزدیک ‌به ۱۰ روز است که تک رقمی شده است.

🔹 البته فکر نکنید آمار مرگ‌و‌میر در دنیا کاهش یافته است، اما ایران با حمایتی از رییس جمهور، این موفقیت را ثبت کرد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir