معاون سیاسی استانداری تهران:

مشکل اصلی جامعه ما اقتصاد است

معاون سیاسی امنیتی استانداری تهران مشکل اصلی کشور را مسائل اقتصادی خوانده و در مورد اقتصاد مقاومتی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی امنیتی استاندار تهران در همایش اقتصاد مقاومتی گفت: مشکل اصلی امروز جامعه ما مشکل اقتصادی است، شاید سالها پیش خیلی ها معتقد بودند که فرهنگ مقدم است.

وی با بیان اینکه ما اصلا در صدد تقدم و تاخر این موارد و بیان اینها نیستیم، ادامه داد: اقتصاد امروز تمام شئون سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی جامعه ما را تحت الشعاع قرار داده است.

چاوشی تاکید کرد: اگر بخواهیم جمهوری اسلامی را با همان صلابت و اقتداری که در دنیا شناخته شده معرفی و از آن صیانت و حفاظت کنیم باید این مشکل اساسی را حل کنیم و رهبری به جد به موضوع پرداختند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری تهران اضافه کرد: از چندین سال پیش که بحث سبک زندگی و الگوی مصرف توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، کم و بیش در رسانه ها موضوعاتی مطرح گردید اما بعنوان اولویت مهم کشور به آن پرداخته نشد.

وی اضافه کرد: امروز فرهنگ سازان جامعه ما تریبونهای رسمی و غیر رسمی و رسانه ها همه باید در این جهت که بتوانند اقتصاد ملی را نجات بدهند دست به کار شوند.

چاوشی خاطر نشان کرد: کشوری که نتواند معیشت مردم خود را فراهم کند نمی تواند در دنیا حرف های درشت بزند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری تهران بیان کرد: کشوری که میخواهد با اقتدار در منطقه نقش ایفا بکند باید خود کفا باشد.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب اشاره کردند این اولین بار است که در بحث اقتصاد مقاومتی این اتفاق در یک کشوری می افتد.

چاوشی اظهار داشت: برای سومین بار در تاریخ معاصر ایران کشور ما در عرصه گندم به خود کفایی رسید.

معاون سیاسی امنیتی استانداری تهران گفت: مسوولین ما در وزارت جهاد کشاورزی آبیاری تحت فشار و قطره ای را در سه سال گذشته به اندازه بیست سال پیش توسعه دادند و لذا ما توانسته ایم برای سومین بار جشن خودکفایی گندم را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه اولین بار در دوره مصدق، سپس خاتمی و پس از آن در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی در تولید گندم خود کفا شدیم توضیح داد: ما برای تامین معیشت روز مره مان امروز نیاز به بیگانگان نداریم.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه