رییس شورای اسلامی شهر بومهن:

مشکلات ساخت و ساز در حال برطرف شدن است/ مردم به این شورا افتخار بکنند

رییس شورای اسلامی شهر بومهن از برطرف شدن مشکلات ساخت و ساز با کمک مسئولین دولتی سخن گفته و با تشریح خدمات شورا از دوره اول تا کنون این شورا را در سطح کشور کم نظیر خواند.

محمد رستمی نیا رییس جدید شورای اسلامی شهر بومهن در گفتگویی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر گفت: شرایط شورا در طول دو سال گذشته به سمت یک هدف پیش رفت.
وی ادامه داد: اگر جریان اخیر را رصد می کردید تا روز آخر شورا مشخص نبود قرار است چه کسی رییس بشود. نمی شود گفت من ۶ ماه طراحی کرده ام که رییس شورا بشوم و وقتی رییس شدم اهداف خودم را پیش ببرم.
رستمی نیا افزود: روز رای گیری با لطف خداوند و نظر دوستان به این نتیجه رسیدیم که من رییس شورا بشوم، این مهم ترین بحث است. اهداف بنده همان اهدافی است که دو رییس قبلی و از دوره اول شوراها داشته اند.
رییس شورای اسلامی شهر بومهن در تشریح این اهداف اظهار داشت: کار کردن برای شهر، قانون مداری و طلب خیر مردم در آینده برای ما است که از روز اول شورا تا به حال همیشه هدف همین بوده است.
وی به مردمی بودن شورا اشاره کرده و اذعان داشت: در قانون صرفه و صلاح شهر دست ماست و ما می توانیم یک سری مصوبات ارائه کرده و نظارت بکنیم اما توان اجرایی نداریم. این اهداف از روز اول تا به اینجا بوده است.
رستمی نیا در مورد خط مشی خود در صندلی ریاست شورا بیان کرد: خط مشی ما این نیست که شخص من این خط مشی را دارم. در هر تصمیم گیری چند فاکتور باید کنار هم گذاشته شود که مهم ترین آن شرایط زمانی است. شاید اگر من عضو دوره دوم شورا ها بودم همان کاری را می کردم که آن دوستان انجام دادند. چون در آن شرایط فضا آن را می طلبید.
رییس شورای شهر بومهن خاطر نشان کرد: دوره اول زمانی بود که کسی نمی دانست شورا چیست. آن اعضا در پروسه ورود کشور از قبل از شورایی به بعد از شورایی زحمت کشیده و کار را بصورت قانونی پیش بردند، حداقل ساختمانی را تحت عنوان شورا درست کردند.
وی در تشریح فعالیت های دوره دوم شورا گفت: شورای دوم نظام شهر ما را چید. تا آن زمان شهر ما محدوده مشخص نداشت که بدانیم از کجا تا کجا را می توان بومهن نامید. آنها ۴ سال زحمت کشیدند و طرح هادی و حد و حدود شهر ما را مشخص کردند تا که بومهن نظامی داشته باشد.
رستمی نیا ایجاد یک منبع مالی بسیار خوب را از فعالیت های دوره سوم شورا برشمرده و افزود: امروز نمی شود از این چشم پوشید که در بومهن دوره سختی را سپری می کنیم.
رییس شوار شهر بومهن در تشریح سختی بومهن توضیح داد: دو سال است در بومهن نمی توانیم تخلفات را در کمیسیون ماده صد جریمه کنیم، که درست است و روند غلط گذشته میبایست روزی قطع می شد.
وی با بیان اینکه بومهن در حال گذار از یک بحران است اضافه کرد: تا حدی فشار به مردم وارد می شود ولی واقعاً ما در حال گذار از یک بحران اقتصادی هستیم و این را مدیون تلاش دوستان دوره گذشته هستیم که این بنیه مالی را برای ما درست کردند که توانایی انجام این کار را داشته باشیم.
رستمی نیا ادامه داد: شهرداران جدیدی در دوره ما آمدند، آقای جعفری و آقای تاج محمدی و واقعاً این شهردارها هم به درستی آن منابع مالی را مدیریت کردند و توانسته ایم این موضوع را پشت سر بگذاریم.
رییس شورای شهر بومهن با تاکید بر اینکه اهداف از پیش تعیین شده و واحد است، خط مشی را وابسته به زمان دانسته و اذعان کرد: روحیه انسانها در امر اجرا با یکدیگر متفاوت است. مردم باید به این شورا افتخار کنند، شورایی که در کل ایران کم نظیر بوده و تمام اعضای هیئت رئیسه آن با ۹ رای انتخاب شده اند. مردم امیدوار باشند چشم انداز خوبی را میبینیم.
وی در مورد جوهای مثبت و منفی موجود در شورا خاطر نشان کرد: واقعاً مدیون تک تک اعضای شورا هستم فارق از همه جوهای مثبت یا منفی که در این دوسال بعضی به راست و برخی به دروغ از شورای ما منعکس شده است.
رستمی نیا از اثبات عملی شورا برای دروغ بودن این انعکاس ها سخن گفته و تصریح کرد: این مرتبه با این نوع رای دادن و این نوع دفاع کردن اثبات کردیم تمامشان دروغ است. در رای گیری دعوا سر این بود که من می گفتم نمی خواهم رییس بشوم می گفتند باید بشوی. آن روز ریاست شورا به هم تعارف شد و من از همه اعضا ممنونم و امیدوارم بتوانم رییس خوبی برای شورا باشم.
رییس شورای شهر گفت: اعتقاد دارم فتح هندوستان به نام نادر شاه تمام شد در حالی که شاید حتی یک شمشیر هم نزد. اما سربازان او آنقدر دوستش داشتند که به خاطر او جانشان را هم می دادند ولی آخر فتح به نام نادر شاه تمام شد. اگر من هم به تنهایی رییس باشم تا کارمندان شهرداری، شهردار و کل مجموعه دوست نداشته باشند هیچ کاری پیش نمی رود و من امیدوارم بتوانم همانطور که به من اعتماد شد پایان سال هم همینطور به من اعتماد بکنند و بتوانیم یک سال را با هم کار بکنیم.
وی تاکید کرد: بدون شک هرچیزی که داریم به برکت نظام است و همه ما وام دار قانونیم و این قانون باعث شده که ما این امنیت و آرامش را در کشور داشته باشیم. اما بعضی مواقع که قانون دست و پای ما را بسته است نمی توانیم پاسخ مردم را بدهیم، ما به این قانون احترام کامل می گذاریم و حتی به این امر که بعضی جاها باید قانون را خم کرد اعتقاد نداریم بلکه می گوییم قانون را باید درست کرد.
رستمی نیا متذکر شد: توقع داریم جایی که این قانون دست و پای ما را بسته نهادهای دولتی باید به کمک ما بیایند که قانونی بسازیم تا مشکلات مردم برطرف شود ما تا جایی می توانیم بگوییم قانون نمی گذارد تو بسازی قانون نمی گذارد به تو گاز بدهیم.
رییس شورای اسلامی شهر بومهن خاطر نشان کرد: در این چند وقت اخیر خبرهایی شنیدم نهادهای دولتی به کمک ما آمده و شورای تامین به کمک ما می آید که بتوانیم مشکلات ساخت و ساز را حل بکنیم.
وی اذعان کرد: دست کمک ما مردمی ها به سمت دولتی ها دراز است و نمی خواهیم کار بی قانونی بکنیم یا آن را دور بزنیم ولی اگر نیاز است قانون جدیدی ساخته شود.
رستمی نیا تاکید کرد: برخی از مشکلات شهر ما با قوانین قدیمی قابل حل نیست و اینجا نیاز داریم مسئولین دولتی به کمک ما بیایند که چشم انداز خوبی پیش روی ما باشد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *