مسئولین کشوری به بررسی مشکلات پردیس پرداختند

مشکلاتی از قبیل ورود جمعیت به پردیس، اراضی مورد تقاضای سپاه، کمبود مدارس و مترو تهران پردیس با حضور مسئولین کشوری و شهرستانی بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، در جلسه ای با حضور لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محسن نریمان معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، توسلی پور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس، حجت الاسلام توسلی امام جمعه، خدادادی بخشدار بومهن، رجب صلاحی مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس و معاونین شرکت و لاله شهردار پردیس دیگر مدیران شهری و شهرستانی، مشکلات حوزه خدمات رسانی و زیرساختی شهر پردیس بررسی شد.
فرماندار پردیس در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم و تشکر از حاضرین، متناسب نبودن سرانه ها با افزایش جمعیت و وجود مدیریت دوگانه در شهر پردیس را از مشکلاتی دانست که موجب بروز نقص هایی در راه خدمت رسانی به مردم شده است.
حیدری شهرداری و شرکت عمران شهر پردیس را متولی فازهایی از این شهر ذکر کرد و افزود: شهرداری طبق قانون قادر به ارائه خدمات در مناطقی که وظیفه مدیریتی آن را تحویل نگرفته نیست و شرکت عمران نیز به دلیل تلاش برای احداث مسکن مهر با کیفیت و سرعت مناسب، تمرکز لازم را برای ارائه خدمات در فازهای تحت اختیار ندارد که این مشکل باید با تدبیر مسئولان رفع شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را موجب افزایش دلگرمی و همدلی مسئولان شهرستان دانست و ادامه داد: مباحث شهرستان پردیس به دو بخش خرد و کلان تقسیم می شود که در بخش کلان مانند احداث قطار شهری تهران پردیس، تامین زیرساخت های مسکن مهر و ایجاد مدیریت یکپارچه در شهر نیازمند حمایت این مسئولان هستیم.
در ادامه جلسه حجت الاسلام توسلی، مطالبی را پیرامون مشکلات فرهنگی، مصلی، مساجد و حوزه علمیه شهرستان مطرح کرد.
حمیدرضا توسلی فرمانده سپاه شهرستان پردیس با اشاره به اینکه در صورت وقوع بحران امنیتی این ارگان میبایست مدیریت و کنترل آن را برعهده بگیرد از پیگیری های انجام شده در خصوص تحویل گرفتن یک قطعه زمین سخن گفت.
وی از نصف شدن متراژ مورد نظر و در نهایت پس از پیگیری های قانونی انجام شده جهت تغییر کاربری زمین گلایه کرده و بیان داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان و دادگستری شهرستان که نر دو در جوار زمین مورد نظر بوده اند اراضی را رایگان دریافت کرده اما شرکت عمران مصوب کرده است تا این زمین به قیمت کارشناسی به این نهاد به فروش برسد.
سپس محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن قول مساعد در خصوص ارائه تخفیفات قانونی به این نهاد، واگذاری زمین رایگاه به سپاه را غیر قانونی برشمرد و در مورد آن توضیح داد که شرکت عمران تنها می تواند به نهادهای دولتی زمین رایگان واگذار کند.
رئیس اداره آموزش و پرورش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، شهردار پردیس و مدیر عامل شرکت عمران شهر پردیس از جمله مسئولانی بودند که به بیان مشکلات و گزارشی از اقدامات انجام گرفته پرداختند و کمبود مساجد، حسینیه ها و حوزه علمیه، لزوم احداث پایگاه های بسیج، تسریع در احداث و تحویل اماکن آموزشی، مشکلات ناشی از وجود تعداد زیادی برج مسکونی و تامین زیرساخت های مسکن مهر از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ایران و افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی موارد مطرح شده را بررسی و پس از ارائه گزارشات معاونین و کارشناسان شرکت عمران دستورات لازم برای پیگیری موارد مطرح شده را صادر کردند.

ارسال دیدگاه