نماینده مازندران در مجلس شورای اسلامی:

مردم طوفان‌زده نیازمند اعتباری ویژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند

نماینده مازندران در مجلس شورای اسلامی، گفت: مدیران می‌توانند مشکلات در زمینه حوادث طبیعی را قبل از وقوع و پس از آن نیز مدیریت کنند.

به گزارش پردیس خبر به نقل از قائم‎آنلاین، سیدعلی ادیانی در جلسه ستاد بحران شهرستان قائم‌شهر با اشاره به اینکه طوفان اخیر انسجام همه مسئولان قائم‌شهری را نشان داد، اظهار کرد: مدیران می‌توانند مشکلات در زمینه حوادث طبیعی را قبل از وقوع و پس از آن نیز مدیریت کنند چراکه بخشی از خسارتی که به منازل و ماشین‌ها وارد شد ناشی از درختان بزرگ و قدیمی بوده است که سقوط کردند.
وی افزود: این درختانی که در معابر عمومی کاشته شده مناسب برای قائم‌شهر نیست و نارنج بهترین درخت برای زیباسازی خیابان‌ها در این شهرستان است.

نماینده مردم شهرستان‌های قائم‌شهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه شمالی و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر سه بحران را در این شهر تجربه کردیم، نخست بحران برف سال ۱۳۸۶، برف سال ۱۳۹۲ و طوفان ۱۳۹۵ که در همه این موارد همدلی مردم قابل ستودنی است.

ادیانی با بیان اینکه بعد از این جلسه نگران هستیم که آیا اعتباری تخصیص خواهد یافت یا نه، خطاب به حسین فریدون گفت: همگان منتظر اعتبار ویژه‎‌ هستند چراکه ۶ هزار مناطق مسکونی استان مازندران دچار آسیب شد که بیش از یک سوم این آسیب‌ها مربوط به قائم‌شهر و حوزه شهرستان‌های دیگر است.

این مسئول یادآور شد: حدود ۲۰۰ چاه در استان وجود دارد که حدود ۳۲ چاه آب مربوط به این حوزه انتخابیه است که هیچ کدام از آنها ژنراتور دیزلی ندارد که اگر این تکنولوژی وجود داشته باشد برخی از این مشکلات حل می‌شود.

ادیانی به خسارت‎های سال گذشته منازل زیراب اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان زیراب همچنان با مشکلات باقی از سیل سال گذشته روبه‌رو هستند و امیدواریم در اسرع وقت مشکل مردم طوفان‎زده قائم‌شهر نیز حل شود.

وی در پایان تصریح کرد: مردم نگران هستند و امیدواریم قبل از وقوع این حوادث کمیته‌های پیشگیری تشکیل شود تا وقوع چنین حوادثی کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *