کارشناس مسائل ترافیکی:

مراجعات به مرکز شهر در ابتدای روز انجام شود

کارشناس مسائل ترافیکی گفت: شهروندان عزیز می توانند بخشی از مراجعات به مرکز شهر را به ساعات ابتدایی روز موکول کنند و از مراجعه در زمان اوج ترافیک یعنی غروب و شامگاه به این محلها خودداری کنند.

سرگرد روح الله روزبه کارشناس مسائل ترافیکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال به دلیل مراجعه شهروندان به مراکز خرید شاهد افزایش سفرها ی درون شهری هستیم.
وی افزود: توقفهای دوبله، مورب، سد معبر، حریم تقاطعها، مقابل درب منازل و …. عمده تخلفاتی هستند که در روزهای پایانی سال بر شدت ترافیک افزوده و برای تمامی کاربران راه مشکلاتی را به وجود می اورد.
روزبه خاطر نشان کرد: از جمله این مشکلات قرار گرفتن در ترافیکهای طولانی مدت، افزایش مصرف سوخت، آلودگی هوا، بروز نقص فنی در وسایل نقلیه، تصادف، آسیبهایی روحی و ….است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز این دست مشکلات پیش روی، چند نکته رو به رانندگان، شهروندان و کلیه کاربران ترافیک متذکر میشوم:
– حتی الامکان مراجعه به مراکز تجاری و اداری رو به روزهای پایان سال موکول نکنند.
– تا جایی که ممکن است از خودروی شخصی برای رفت و آمد به خصوص به مرکز شهر استفاده نکنند و از حمل و نقل عمومی بهره ببرند.
– خودروی خود را با فواصل بیشتری از مراکز خرید پارک کنند، چرا که قطعا مقابل این مراکز فضا برای پارک خودرو به تعداد همه مراجعین وجود ندارد.
– از توقف های دوبله، مورب، سد معبر، حریم تقاطعها، مقابل درب منازل و توقف در پیاده رو حتی برای چند ثانیه پرهیز کنند، چرا که این امر تخلف است و پلیس در راستای اجرای قانون و جلوگیری از تضییع حقوق سایرین با این تخلفات برخورد قانونی می کند، ضمن اینکه این قبیل تخلفات موجب کندی عبور و مرور نیز می گردد.
وی خاطر نشان کرد: شهروندان عزیز می توانند بخشی از مراجعات به مرکز شهر را به ساعات ابتدایی روز موکول کنند و از مراجعه در زمان اوج ترافیک یعنی غروب و شامگاه به این محلها خودداری کنند.
روزبه تاکید کرد: رانندگان از سوار و پیاده کردن سرنشینان خود دقیقا مقابل مراکز خرید خودداری کنند.
کارشناس مسائل ترافیکی بیان کرد: توقف کمی قبل یا بعد از این محلها می تواند به سرعت جریان عبور و مرور بیافزاید. ضمن اینکه این موضوع به خودرو های مسافر بر عمومی هم تاکید می گردد.
وی گفت: در نهایت ضمن دعوت از کلیه رانندگان به رعایت قوانین و مقررات به خصوص در این روزهای پایانی سال، سلامتی در عبور و مرور را برای همه شهروندان عزیز از خداوند بزرگ خواستارم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *