مذاکره‌کننده ارشد ایران: با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده‌ایم

«علی باقری کنی» مذاکره‌کننده ارشد ایران در آستانه دور جدید مذاکرات وین گفت: با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده‌ایم.

 

 

🔹علی باقری کنی این مطلب را یکشنبه‌شب پس از دیدار با رؤسای هیئت‌های چین و روسیه و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را به‌عهده دارد مطرح کرد.

 

🔹وی در گفت‌وگوی مشترک با خبرنگار ایرنا و صداوسیما گفت: قبل از آغاز دور جدید گفت‌وگوها رایزنی‌هایی با برخی از طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات داشتیم. روز گذشته و امروز هیئت‌های کارشناسی ایران با هیئت‌های کارشناسی روسیه و چین جلسات مفیدی را داشتند. امروز هم سفرای روسیه و چین که رؤسای هیئت‌های روسیه و چین در گفت‌وگوهای چهار به‌علاوه یک با ایران هستند دیداری را با من در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین داشتند.

 

🔹باقری افزود: در این جلسات، بحث‌های مختلف و مفیدی را با دو طرف روسی و چین برای آمادگی آغاز گفت‌وگوهای ایران و چهار به‌علاوه یک در دور جدید گفت‌وگوها که هشتم آذر در وین آغاز خواهد شد داشتیم.

 

🔹وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده است. ترکیب هیئت جمهوری اسلامی ایران نشان‌دهنده این عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای برداشتن گام‌های جدی در زمینه لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکایی‌ها علیه ملت ایران است.

 

🔹معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به‌طور مؤثر برای تأمین هدف جمهوری اسلامی ایران در زمینه لغو این تحریم‌ها نقش داشته باشد.

 

🔹باقری در خصوص مدت زمان دور جدید مذاکرات وین بیان داشت: در این دور از گفت‌وگوها تمرکز و اولویت اصلی بر موضوع لغو تحریم‌ها خواهد بود و قاعدتاً دوره زمانی برای این دور از گفت‌وگوها را نمی‌شود پیش‌بینی کرد.

 

🔹وی با این حال اضافه کرد: در جلسه روز دوشنبه، «چشم‌انداز آتی این دور از گفت‌وگوها مورد بحث هیئت‌های مختلف قرار خواهد گرفت و به‌احتمال قوی چارچوب و دوره زمانی این دوره از گفت‌وگوها مشخص خواهد شد.»

 

 

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:
https://zil.ink/pardiss_khabar
🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :
http://Www.Pardiskhabar.ir

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *