شهردار پردیس:

مجتمع هسا در اختیار شهرداری نیست/ خدمات را به هسا نزدیک کرده ایم

شهردار شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه هنوز مجتمع هسا تکمیل و به شهرداری تحویل داده نشده است از تلاشهای این شهرداری برای ارائه برخی از خدمات و نزدیک کردن خدمات عمرانی به آن سخن گفت.

محمد لاله شهردار شهر جدید پردیس طی گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر در خصوص مجتمع هسا این شهر گفت: زمانی که تمام زیر ساختهای قسمتی از مسکن های مهری که در شهرهای جدید ساخته می شود اعم از جوب، جدول، آسفالت، فضای سبز و از این دست موارد تکمیل شد آن قسمت در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

وی توضیح داد: طبق قانون شهرهای جدید و آیین نامه اجرایی قانون شهرهای جدید، چون شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و وزارت مسکن این واحد ها و مجتمع ها را بنا می کنند می بایست پس از تکمیل کلیه زیرساخت ها آن را به شهرداری تحویل دهند.

لاله در خصوص وظیفه شهرداری در قبال مجتمع های تکمیل شده اظهار داشت: شهرداری نسبت به خدماتی مثل حمل و نقل، رفت و روب شهری، زیبا سازی و نگه داری آنها و تعمیر زیر ساختها اقدام می کند در صورتی که یک بار این تحویل اتفاق بیفتد.

شهردار پردیس از توافقات صورت گرفته میان برخی از شرکت های سازنده مسکن و شهرداری سخن گفته و بیان کرد: ما با شرکت سرمایه گذاری مسکن در فاز ۳ در خصوص مجتمع ۵۰۰ واحدی تقریباً به تفاهم رسیده ایم که برخی از خدماتی که در آنجا انجام نشده است را به سر انجام برسانیم.

وی تاکید کرد: تا کنون شرکت عمران شهر پردیس بعلت نواقص اجرایی فراوان، نسبت به تحویل قطعی مجتمع هسا به شهرداری پردیس اقدام نکرده است، اما ما برخی از خدمات مانند رفت و روب و نظافت شهری و زیبا سازی نمای بیرونی و آسفالت اطراف مجتمع را انجام داده ایم و سعی کرده ایم خدمات را مجتمع مذکور نزدیک کنیم.

لاله اذعان داشت: شرکت عمران پردیس می بایست نسبت به تکمیل موضوعات عمرانی که مورد نیاز این مجتمع است اقدام کرده و پس از تکمیل نسبت به تحویل آن به شهرداری اقدام کند.

شهردار پردیس خاطر نشان کرد: شهرداری پردیس آمادگی دارد، در اولین فرصتی که شرکت عمران بعنوان سازنده این مجتمع پس از تکمیل زیر ساختها اعلام کند نسبت به تحویل گرفتن مجتمع اقدام کند.

وی تصریح کرد: طبیعتاً شرکت عمران می بایست آن مجتمع را تکمیل کند زیرا که تحقق این امر خواسته مردم است، اما امروز مشکلی وجود دارد بحث اعتبارات دولتی است که بصورت تدریجی تزریق شده و فعالیتها پیش می روند.

لاله گفت: اینکه بخی از افراد می گویند فلان کار را ما بعنوان نماینده مردم پیگیری کردیم مباحثی است که مربوط به آن مجتمع است اما طبیعتاً زمانی که مجتمع تکمیل شود ما آنجا را تحویل می گیریم.

شهردار پردیس متذکر شد: اگر چه تکمیل نشدن مجتمع باعث نشده که آنجا را تحویل نگیریم، یک سری امتیازات برای خدماتی که مورد نیاز مردم است برای آنجا قائل شدیم و کارهایی را انجام می دهیم، فضای سبزی که موجود هم هست ما سعی کردیم اطرافش را حفظ کنیم و فضای بازی بچه ها، فضایی برای ورزش خانواده ها و در کنار آن یک مجتمع بازار روز علی رقم تخلفات موجود.

وی توضیح داد: با وجود تخلفات در بازار روز جهت استفاده مردم از خدمات شهرداری مساعدت کرده و در ساخت مجتمع تجاری موجود نیز مساعدتهایی برای سازنده داشته ایم.

لاله در پایان تاکید کرد: بخاطر کمبود هایی که در مجتمع وجود دارد، تلاش ما این است که مشکلات تحت تاثیر رکود اقتصادی قرار نگیرند و برای همین شهرداری مساعدتهایی را در این زمینه انجام داده اما در حوزه زیر ساختها هنوز به ما تحویل داده نشده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *