نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مالکین مدارس استیجاری اجازه تخلیه این مکانها را ندارد

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مالکین ساختمان هایی که مدارس استیجاری در قالب اجاره در اختیار آموزش و ۷رورش هستند حق تخلیه این مکانها را ندارند و باید در اختیار آموزش و پرورش باشند.

جبار کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد داستان مدارس استیجاری در تهران، گفت: قانون بودجه هر سال تکرار می کند که مالکین ساختمان هایی که مدارس استیجاری در قالب اجاره در اختیار آموزش و ۷رورش هستند حق تخلیه این مکانها را ندارند و باید در اختیار آموزش و پرورش باشند.
وی تصریح کرد: تا زمانی که ادارات آموزش و پرورش ساختمان هایی را که برای انتقال دانش آموزان از این مدارس تکمیل نکرده اند، این مدارس همچنان باید به فعالیت خود ادامه دهند تا زمانی که با مالک به توافق نهایی برسند.
کوچکی نژاد با تاکید بر اینکه در ردیف بودجه سال ۹۴ این حکم آمده است، اضافه کرد: بودجه و اعتباراتی برای انتقال و تکمیل ساختمان های مدارس نیمه تمام باید اختصاص داده شود تا این معضل از بستر آموزشی و پرورشی کشور از بین برود.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود مدارس در پایتخت، ابراز داشت: در بیشتر مناطق تهران به ویژه در غرب و شرق پایتخت شاهد ساختار پر تراکم مدارس هستیم.
کوچکی نژاد انبوه سازی را راهکار نهایی تقویت زیر ساخت های آموزشی در پایتخت دانست واظهار داشت: این معضل باید با افزایش ساخت و ساز مدارس در استان تهران به خصوص با کمک خیرین برطرف شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *