زاکانی:

قوه قضائیه با کلاف سردرگم پرونده “فریدون” به‌صورت شفاف برخورد کند/ هیچ محدودیتی در مواجه با فساد معنا ندارد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضائیه موظف است با کلاف سردرگم پرونده فریدون به‌صورت شفاف برخورد کند، به‌جای توصیه‌های دوستان و خویشان، به خواسته مردم توجه کند.

به گزارش پردیس خبر؛ علیرضا زاکانی، نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس، ضمن ابراز امیدواری در خصوص اجرای طرح ساماندهی حقوق‌های نجومی اظهار داشت: اگرچه همیشه حقوق‌دانان قانون‌شکنی وجود دارند که از هر کلمه لوایح و طرح‌ها، برای سوءاستفاده‌های خود بهره‌برداری می‌کنند، اما امیدوارم تا این طرح تا حد امکان رفع ایرادشده و بتواند نقش درخور خود را در سازمان‌دهی به آشفته‌بازار حقوق‌های میلیونی ایفا نماید.

وی در واکنش به برخی اتهامات وارده به حسین فریدون و سرباززدن وی از ارائه پاسخ به مسئولان نظارتی و مردم خاطرنشان کرد: به نظر من، هیچ محدودیتی در مواجه با فساد معنا ندارد و روابط، خط قرمزها و آشنایی مفاسد با چهره‌های سرشناس کشور، نه‌تنها نباید سودی به حال افراد داشته باشد، بلکه قاعدتاً باید پای هواداران متهمان و مجرمان اقتصادی را هم به دادگاه‌ها باز کند.

زاکانی ضمن اشاره به آیین‌نامه سرگشاده مبارزه با فساد که در تاریخ دهم اردیبهشت‌ماه سال ۹۰ از سوی مقام معظم رهبری و خطاب به سران سه قوه ارسال‌شده بود، گفت: در نامه‌ای که چند سال قبل از سوی رهبر معظم انقلاب خطاب به رؤسای سه قوه ارسال‌شده بود، ایشان صراحتاً می‎فرمایند که حتی اگر فردی مستقیماً از سوی من هم مورد تأیید قرارگرفته و برای مأموریتی انتخاب‌شده بود، بازهم مسئولان و نهادهای نظارتی نباید از وظیفه خود غافل مانده و در تفتیش اقتصادی و اعتقادی او اهمال کنند.

وی افزود: وقتی نائب امام زمان (عج) این‌گونه مواضع شفاف و مؤمنانه‌ای نسبت به بحث فساد دارند، چرا عده‌ای خود را از ولی امر مسلمین هم برتر می‌دانند و بارانت و اعمال فشار، در مسیر اجرای عدالت سنگ‌اندازی می‌کنند؟ یقیناً فساد اقتصادی، رانت‌خواری و ویژه خواری کاملاً از مبانی و ارزش‌های انقلاب فاصله دارد و مغایر با مصالح ملی و منافع مردم است. قوه قضائیه موظف است با کلاف سردرگم پرونده آقای فریدون به‌صورت شفاف برخورد کند، به‌جای توصیه‌های دوستان و خویشان وی، به خواسته مردم توجه نماید و به وظیفه قانونی خود عمل کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *