رئیس جهاد کشاورزی پردیس خبر داد:

ارسال ۲۰ پرونده برای قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز به دادستانی پردیس

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پردیس از ارسال ۲۰ پرونده برای قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز به دادستانی پردیس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، محمد خجسته‌کیا روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص اجرای حکم‌های تخریب و بازپس‌گیری اراضی کشاورزی در پردیس اظهار داشت: از یک هزار و ۷۵۰ هکتار وسعت منطقه کرشت، تنها ۱۳ هکتار آن داخل بافت و طرح هادی قرار دارد و باقی اراضی کشاورزی است و اجازه ساخت‌ و ساز در آن داده نخواهد شد.

وی ادامه داد: با وجود بحث‌های موجود در خصوص الحاق کرشت به بومهن، هنوز ابلاغیه‌ای از هیچ مرجع ذی‌صلاحی صادر و ارسال نشده و به همین دلیل، همچنان کاربری منطقه کرشت کشاورزی و ساخت‌ و ساز در آن ممنوع است.

خجسته‌کیا افزود: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پردیس، این زمین‌ها را به صورت اعیانی به فروش می‌رساند و مستأجران این اداره با تفکر غلط و به اشتباه اعیانی این زمین را با مجوز ساخت اشتباه می‌گیرند و در زمین اقدام به ساخت ‌و ساز می‌کنند که غیرمجاز است.

وی از ارسال ۲۰ پرونده شکایت با توجه به ماده سه برای قلع و قمع به دادستانی پردیس خبر داد و اظهار داشت: این شکایت‌ها برای بررسی به دادگاه ارجاع شده و پس از بررسی، حکم صادر خواهد شد و تصمیم موردنظر قضات اجرایی می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پردیس ادامه داد: ۲۰ پرونده تشکیل شده اگر به صدور حکم منتهی شود، حدود ۶ هکتار زمین، ویلا، دیوارکشی و … بازپس‌گیری خواهد شد؛ اما متراژ دقیق بعد از صدور حکم اعلام می‌شود.

خجسته‌کیا در خصوص شکایت‌های موجود و قلع و قمع بناها اظهار کرد: به‌عنوان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس تمایل ندارم و راضی به این‌که دیوارکشی‌ها، بناها و… تخریب شوند، نیستم؛ ما صرفاً مجری قانون هستیم و اگر قانون را اجرا نکنیم، خود ما هم مجرم محسوب می‌شویم.

وی تصریح کرد: چرایی که وجود دارد، این است که چرا مالکان به اخطارهای صادرشده از سوی جهاد کشاورزی توجهی نمی‌کنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پردیس ادامه داد: همه آگاه هستند که طی یک سال و نیمی که از تأسیس جهاد کشاورزی شهرستان پردیس می‌گذرد، به صورت واقعی ساخت‌ و سازها کنترل شده و در موارد اندک شماری که در حال ساخت هستند و باقی مانده‌اند نیز به همین شکل برخورد و قلع و قمع می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ساخت‌ و سازهایی که در سنوات گذشته رخ داده، هم طی شکایتی به دستگاه قضایی ارجاع می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *