قزاقستان: دور بعدی مذاکرات آستانه درباره سوریه به تعویق افتاده است

سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات «آستانه» درباره سوریه که قرار بود ۲۲ و ۲۳ خردادماه برگزار شود، به مدت چندین هفته به تعویق افتاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از فارس، «انور ژایناکوف» سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که دور جدید مذاکرات آستانه درباره سوریه که قرار بود ۱۲ و ۱۳ ژوئن (۲۲ و ۲۳ خردادماه) برگزار شود، متوقف شده است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان تأکید کرد که دور قبعدی مذاکرات صلح سوریه در آستانه قزاقستان برای چندین هفته به تعویق می‌افتد.

وی تصریح کرد: «بنا بر اطلاعاتی که از کشورهای تضمین کننده فرایند آستانه به دست آوردیم، نمایندگان ترکیه و ایران به نشست‌های کارشناسی خود در پایتخت‌هایشان در روزها و هفته‌های آینده برای بررسی مسائل مربوط به توافقات قبلی در خصوص چهار منطقه کاهش تنش و دیگر موضوعات به منظور تقویت نظام آتش‌بس ادامه می‌دهند».

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مذاکرات ۱۲ و ۱۳ ژوئن به تعویق افتاده است، گفت: «آری. کشورهای تضمین کننده آتش‌بس به طرف قزاق در خصوص چارچوب زمانی که به طور مشترک مورد توافق واقع شود و همچنین در خصوص سطح، شرکت‌کنندگان و دستورکار نشست بعدی اطلاع‌رسانی‌ خواهند کرد».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *