قانون تغییر ساعت لغو نشده است

پردیس خبر_ حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه مجلس درباره ساعت رسمی کشور گفت:‌ مجلس در این مصوبه به دنبال تثبیت ساعت رسمی کشور نیست، بلکه صرفا اختیار این کار را به دولت واگذار کرده است.

🔹 وی افزود: پیش از این مجلس در مصوبه‌ای دولت را ملزم ساخته بود تا ساعت رسمی کشور را در ابتدای هر فروردین‌ماه به جلو بکشد و در پایان فصل تابستان به حالت عادی بازگرداند و نمایندگان در مصوبه اخیر خود مصوبه پیشین مجلس در این باره را که برای دولت الزام کرده بود، لغو کردند.

🔹 حاجی دلیگانی اظهار داشت:‌ براساس مصوبه اخیر مجلس، اختیار تغییر یا عدم تغییر ساعت رسمی کشور مجدداً به اختیار دولت گذاشته شده و هیچ الزامی برای این کار چه تغییر و چه عدم تغییر رسمی ساعت کشور برای دولت ایجاد نشده است.

🔹 عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس هشتم در مصوبه‌ای دولت را ملزم ساخته بود تا ساعت رسمی کشور را در ۶ ماه نخست هر سال یک ساعت به جلو بکشد که این کار پیش از آن با اختیار و تصمیم دولت انجام می‌شد و جزو اختیارات قوه مجریه بود و ما نیز در مصوبه اخیر خود با لغو قانون مجلس در این باره بار دیگر اختیار این کار را به دولت بازگرداندیم.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه