قالیباف: فراهم‌کردن زمینه‌های اعمال اقتدار پلیس ضروری است

پردیس خبر_ به گزارش از فارس رئیس مجلس با بیان اینکه پلیس مقتدر است که می‌تواند امنیت جامعه را تأمین کند، گفت: در این راستا فراهم کردن زمینه‌های اعمال اقتدار پلیس اعم از تأمین تجهیزات، آموزش و حمایت قانونی از مأموران نیروی انتظامی ضروری است.

🔹 محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت ایام شهادت امام هادی (ع) و رحلت آیت الله صافی گلپایگانی، اظهار داشت: با فرا رسیدن ماه پر برکت رجب آرزومندم که بتوانیم از فرصت های خاص این ماه استفاده کنیم به خصوص ما مسئولین نظام بیشتر از مردم نیازمند خودسازی معنوی هستیم.

🔹 وی با اشاره به سالگرد بازگشت امام خمینی رحمه الله علیه و دهه فجر، ادامه داد: تجدید بیعت ما با امام خمینی رضوان الله علیه تجدید عهد با انقلاب اسلامی و با مکتب امام و شخصیت و سیره ایشان است.

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خط امام هرگز تحریف شدنی نیست رمز کارآمدی ما این است که در فهم و تصمیم و اقدام خودمان روی مبانی فکری و عملی بنیانگذار انقلاب اسلامی کار کنیم.

🔹 قالیباف تصریح کرد: امام خمینی رحمت الله علیه مظهر خداباوری، خودباوری و مردم باوری بود را همان روشن است و بازگشت پذیر نیست انشاالله تا پایان دوران خدمت و پایان عمر بر سر این عهد بمانیم و از برکات آن بهره مند شویم.

🔹 وی با بیان اینکه هر چقدر از مکتب امام دور شویم ناکارآمدی ها نیز بیشتر خواهد شد، تاکید کرد: البته انقلاب اسلامی ایران علی رغم همه ضعف های داخلی و همه هجمه های خارجی تا امروز سربلند و پایدار مانده است اما این را بدانیم که در بلندمدت ماندگاری انقلاب هم مشروط کارآمدی ساختار نظام جمهوری اسلامی است.

🔹 رئیس مجلس افزود: زمان و فرصت‌های زیادی از دست رفته است و ما حق نداریم یک روز و حتی یک ساعت را در جهاد برای کارآمدتر شدن نظام حکمرانی کشور از دست بدهیم. ما مسئولیم و مسئولیت در نظام اسلامی یک امتیاز نیست که آن را متعلق به خودمان بدانیم بلکه مسئولیت یک وظیفه است که باید به انجامش برسانیم.

🔹 قالیباف ادامه داد: باید تنگه‌های احد فراروی کارآمدی نظام را که با آنها آشنا هستیم دریابیم، برای جراحی برخی مسائل عمده باید آمادگی داشته باشیم و هزینه آن را هم بپردازیم و در همین راستا ما نمایندگان مردم و کارگزاران کشور باید در پذیرش فشار و هزینه‌ دادن برای اصلاح پیش قدم باشیم.

🔹 وی گفت: البته وقتی نگاه کلان و منصفانه به راه طی شده انقلاب داشته باشیم این واقعیت واضح می‌شود که ما در بسیاری از عرصه‌ها از وضعیت زیر صفری که ناشی از غفلت و خیانت زمامداران خودکامه و وابسته بوده است با وجود فشارهای همیشگی دشمن به نقاطی روشن و امیدبخش رسیده‌ایم که این پیشرفت‌ها را مرهون پایبندی به اصول انقلاب، رهبری هوشمندانه، همدلی مردم و نیز تلاش خستگی‌ناپذیر نخبگان مخلص و مدبر هستیم.

🔹 رئیس مجلس افزود: اما نه در بخش‌هایی که پیشرفت داشته‌ایم، قانع هستیم و نه از بخش‌هایی که پیشرفت نداشته‌ایم، غافل. تا زمانی که ملت ایران با عقلانیت و قوت بیشتر راه روشنی که تاکنون در پیش گرفته و برایش هزینه داده است را مبتنی بر خداباوری و مردم‌باوری ادامه دهد.

🔹 قالیباف تاکید کرد: افق پیش رو با همه فراز و نشیب‌ها روشن خواهد بود و ان‌شاء الله در چله دوم انقلاب اسلامی کام مردم شیرین‌تر از گذشته خواهد بود.

🔹 وی با اشاره به روز فناوری فضایی، بیان داشت: فناوری فضایی یکی از عرصه‌های پیشرفته، غرورآفرین ملی ما و از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است؛ تجلی واقعی آن، خودباوری و اعتماد به نفسی است که امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی به مردم و به ویژه نخبگان ما داد.

🔹 رئیس مجلس افزود: امروز چرخ‌های این فناوری و صنعت نباید از شتاب بیفتد و ما در خانه ملت پشتیبان این‌گونه حرکت‌های علمی و ملی خواهیم بود.

🔹 قالیباف تصریح کرد: همچنین وظیفه خود می‌دانم که از رئیس‌جمهور محترم، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجابت درخواست مجلس در پیگیری و تخصیص ۱۸ هزار میلیارد تومان از اعتبارات تبصره ۱۸ که نقش بسیار مؤثری در تولید و اشتغال به ویژه در مناطق محروم ایفا خواهد کرد، تشکر کنم و این جدیت دولت و پیگیری بخش نظارتی مجلس نشان از باور مدیران و مسئولان مجلس و اجرایی کشور به اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی است و از سوی دیگر، نمونه خوبی از هم‌افزایی بین مجلس و دولت در حل مسائل مردم.

🔹 وی با اشاره به شهادت مأمور وظیفه‌شناس شهید علی‌اکبر رنجبر در درگیری با اراذل و اوباش، بیان داشت: به ملت شریف ایران و خانواده شجاع و غیور نیروی انتظامی و همچنین به خانواده آن شهید تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

🔹 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این پلیس مقتدر است که می‌تواند امنیت جامعه را تأمین کند و در این راستا فراهم کردن زمینه‌های اعمال اقتدار پلیس اعم از تأمین تجهیزات، آموزش و حمایت قانونی از مأموران نیروی انتظامی ضروری است.

🔹 وی گفت: مجلس یازدهم آمادگی دارد برای حمایت‌های قانونی لازم، نقطه نظرات نیروهای مسلح و نیروی انتظامی را در اصلاح قوانین خارج از نوبت در دستور کار و بررسی خود قرار دهد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه