فعال سازی واحدهای راکد و ایجاد مشاغل خانگی

پردیس خبر_ بهگزارشاز برنا اهم فعالیت ها ،دستاوردها و اقدامات دولت سیزدهم در استان تهران در سال نخست ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی طی گزارشی اعلام گردید.

🔹 طرح ساماندهی نیروهای جهادی و سمن ها با هدف استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب مردمی برای اداره امور مردم با پیشرفت ۱۰۰ درصد در تیر ماه ۱۴۰۱ به پایان رسید و از نتایج آن بروز رسانی اطلاعات و طبقه بندی و شبکه سازی سمن ها و نیروهای جهادی بوده است.

🔹 طرد اتباع با همکاری نیروی انتظامی و ساماندهی اتباع و آمایش و ساماندهی با هدف کد دار نمودن یکصد و ده هزار نفر از اتباع از تاریخ یکم مرداد ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ اجرایی شد و از نتایج آن می توان به تعدیل جمعیت اتباع و رضایت شهروندان اشاره کرد.

🔹 طرح مبارزه با لوازم یدکی قاچاق با هدف کاهش قاچاق از بهار ۱۴۰۰ آغاز و همچنان در حال اجراست و از نتایج این طرح کشف لوازم یدکی قاچاق به ارزش  یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال بوده است.

🔹 پروژه خرید، نصب و راه اندازی سرور مالی دهیاری ها با هدف شفافیت مالی دهیاری ها و تسهیل نظارت بر عملکرد  مالی دهیاری ها از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز و در اول مرداد ۱۴۰۱ با پیشرفت ۵۵ درصد به پایان رسید و از نتایج و دستاوردهای آن به ثبت بودجه دهیاری ها در سامانه و همچنین ثبت تفریغ بودجه در سامانه گزارش گیری اطلاعات بودجه دهیاری ها می توان اشاره کرد.

🔹 همچنین از دیگر اقدامات استانداری تهران می توان به تعیین مکان های امن در تخلیه و اسکان اضطراری در هنگام زلزله در شهر ری و شهریار در استان تهران و توسعه مدلی برای مکان یابی این فضاها در سایر شهرهای استان اشاره کرد که با هدف برنامه ریزی برای کاهش ریسک بلایای طبیعی و ظرفیت سازی برای آمادگی و مقابله با اثرات زلزله از سال ۹۹ آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه دارد و از نتایج آن می توان ارزیابی تجارب داخلی و تجارب مرتبط با سایر کشورها در خصوص اسکان اضطراری، جانمایی و آماده سازی فضاهای مناسب برای تخلیه و اسکان اضطراری شهروندان قبل از رخداد زلزله احتمالی را برشمرد.

🔹 فعال سازی واحدهای راکد از دیگر اقدامات استانداری تهران است که جزء برنامه های دستگاه‌های دولتی و قوانین بالادستی است و ۴۰ درصد پیشرفت داشته و همچنان در حال اجراست و تاکنون تعداد ۷۵ واحد از ۲۰۵ واحد راکد هدفگذاری و فعال شده است.

🔹 در زمینه طرح مشاغل خانگی ،پیشرفت ۹۰ درصدی در میزان جذب تسهیلات انجام شده که این طرح همچنان در حال اجراست و جزء برنامه های دستگاه‌ها و قوانین بالادستی می باشد و از نتایج اجرای این طرح جذب ۱۸ برابری تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( سال ۱۴۰۰) است و به  تعداد ۷ فقره طرح مبلغ ۱۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

🔹 لازم بذکر است در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۲۸ فقره طرح به مبلغ ۳۲۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir