فراخوان اعضای فراکسیون امید برای عضویت در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان/ دلیل عدم رونق اقتصادی در کشور عدم اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام است

نورمحمد تربتی‌نژاد در خصوص تشکیل فراکسیون اعتدال گفت: هر شخصی می‌تواند در مجلس برای خود فراکسیونی تشکیل بدهد، ما در مجلس فراکسیون محیط زیست هم داریم و منافاتی با فراکسیون امید ندارد، هر گروهی می‌تواند برای خود فراکسیونی تشکیل دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از دانا: نورمحمد تربتی‌نژاد عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتخاب نمایندگان این فراکسیون در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: اخیرا به نماینده‌ها نامه‌ای نوشته شده که هر کس قصد کاندیداتوری برای عضویت در شورای عالی سیاستگذاری را دارد اعلام کند و بنده هم جزء کاندیداها هستم.

وی با بیان اینکه اطلاعی از تعداد کاندیداها ندارد افزود: جلسه شورای مرکزی فراکسیون معمولا هفته‌ای یک‌بار برگزار می‌شود که برای هفته جاری هنوز دعوت‌نامه‌ای به دست ما نرسیده اما در هفته‌ جاری این جلسه برگزار خواهد شد و در آن جلسه ‌اعضا تصمیم می‌گیرند که چه کسانی وارد شورای عالی سیاستگذاری شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: شاخص‌هایی برای انتخاب اعضا وجود دارد که اگر براساس آن‌ها به تفاهم نرسیم، کار به رای گیری خواهد کشید و اعضا براساس آرا نمایندگان انتخاب می‌شوند.

تربتی‌نژاد در خصوص عملی شدن وعده‌های انتخاباتی فراکسیون امید گفت: هرچند رکود اقتصادی در جامعه حاکم است، اما آرامش در جامعه وجود دارد و امید را هم همه باید داشته باشیم؛ رونق اقتصادی هم به عوامل مهمی بستگی دارد که با توجه به مراجعه سرمایه‌گذاران خارجی و افزایش فروش نفت امیدواریم که به رونق اقتصادی هم دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه طرف مقابل در برجام به همه‌ تعهدات خود عمل نمی‌کند و همین موجب عدم دست‌یابی به رونق اقتصادی شده است عنوان کرد: هر چند به فوریت نمی‌توان رونق اقتصادی را در کشور حاکم کرد اما این رویه در تمام کشور در حال شکل‌گیری است.

عضو فراکسیون امید در خصوص طرح‌های فراکسیون برای ارائه در مجلس گفت: فراکسیون کمیسیون‌ها تخصصی مختلفی را تشکیل داده و هر کمیته در موضوع تخصصی خود در حال تلاش است تا طرحی را برای بهبود اوضاع کشور به مجلس ارائه دهد ولی هنوز طرح خاصی مورد نظر فراکسیون نیست.

تربتی‌نژاد در خصوص رابطه فراکسیون امید و اعتدال گفت: اعتدالیون و اصلاح‌طلبان از زمان انتخابات با هم همراه بودند، ممکن است زمانی اختلافی بین آن‌ها به وجود آید اما در همان جهت سیاست‌های کلی حرکت می‌کنند و در لوایحی که از سوی دولت به مجلس می‌آید؛ اگر آن لایحه به نفع مردم و کشور باشد همه با هم متحد می‌شوند و به آن رای می‌دهند.

وی در خصوص تشکیل فراکسیون اعتدال گفت: هر شخصی می‌تواند در مجلس برای خود فراکسیونی تشکیل بدهد، ما در مجلس فراکسیون محیط زیست هم داریم و منافاتی با فراکسیون امید ندارد، هر گروهی می‌تواند برای خود فراکسیونی تشکیل دهد.

عضو فراکسیون امید در خصوص عدم برگزاری دو ماهه جلسات مجمع عمومی این فراکسیون گفت: مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد، بر اساس آیین نامه جلسات در آن دوره‌های زمانی که مشخص شده نهایتا با یک هفته تاخیر برگزار می‌شود؛ ما تعطیلات زیادی در ماه‌های اخیر داشتیم که همین موضوع موجب شد تا برخی از جلسات برگزار نشوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *