رییس شورای شهر پردیس:

عوارض پردیس ۴۰ درصد کاهش می یابد/اختصاص بودجه یک میلیاردی برای جگع آوری سگ های بی سرپرست/هیچ گزینه ای برای شهرداری مطرح نیست

رییس شورای اسلامی شهر پردیس از کاهش ۴۰ درصدی عوارض در سال آتی خبر داده و ضمن تاکید بر برگزار نشدن هیچ جلسه ای برای انتخاب شهردار بیان کرد: بودجه یک میلیاردی برای جمع آوری سگهای بی سرپرست اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، سید علی موسوی جوردی رییس شورای اسلامی شهر پردیس در نخستین نشست خبری خود و سرپرست شهرداری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات محمد لاله در سمت شهردار اظهار داشت: اولین موضوع پس از انتخابات، انتخاب هیت رییسه و شهردار است، بخاطر شناختی که در این موضوع وجود داشت مشکلی بوجود نیامده و بلافاصله انتخاب ها انجام شده و دکتر لاله با ۶ رای موافق و یک رای ممتنع شهردار پردیس شده بود.
وی افزود: کمیسیون های تخصصی شورای شهر تشکیل و هر فرد بنا به تحصیلات و تخصص خود در کمیسیونها اقدام به فعالیت کردند.
موسوی ادامه داد: با مشکل نبود شورای شهر در چهار سال گذشته روبرو بوده ایم که کمیته شورای مشورتی شناخت کاملی از شهر نداشتند و اشکالاتی در مصوباتشان وجود داشت.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس توضیح داد: بعنوان مثال عوارض و جرایم ساخت و ساز شهری باعث شده بود تا شهر قفل شود و در اقدامی ۴۰ درصد این عوارض کاهش یافته و در سال آتی اجرایی می شود.
وی بیان کرد: در شورای شهر تا به حال بالای ۳۰۰۰ نفر مراجعات مردمی ثبت شده داشته ایم که بالاترین میزان آن تقاضای کار بوده است.
موسوی گفت: هر روزه با وجود یک نفر بصورت برنامه ریزی شده و مابقی اعضا در شورا پاسخگوی مردم بودیم.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس تاکید کرد: ماشین آلات مدرن اتفا حریق که تنها در سه شهر کشور وجود داشته و برای برجهای بلند مرتبه کارایی دارد از اتریش خریداری شده و هم اکنون در گمرک ایران وجود دارد.
وی با بیان اینکه احداث باند اورژانس هوایی در پردیس یکی دیگر از اقدامات شورا بود، تصریح کرد: تعداد ۷ فروند بالگرد وارد کشور شده و یک دستگاه آن به همت اقای شایان رییس اورژانس شهرستان به پردیس اختصاص یافت.
موسوی خاطر نشان کرد: اقداماتی در زمینه افزایش سرانه ورزشی انجام شده و همچنان رو به رشد است.
موسوی افزود: پیگیری احداث خانه موسیقی طبق نظر استاد شهرام ناظری در سال آتی انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پروژه تالار شهر پردیس بعنوان سومین تالار بزرگ فرهنگی استان تهران در حال پیگیری است و برای اتمام آن پنج میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس بیان کرد: از حامیان و متخصصان و اداره دامپزشکی دماوند دعوت شده و جلساتی در ارتباط با جمع آوری سگهای بی سرپرست برگزار شد.
موسوی گفت: اعتبار یک میلیاردی و یک قطعه زمین برای جمع آوری سگهای بی سرپرست سطح شهرستان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: شیطنتهای موجود باعث شده تا ما بصورت شهرستانی در این رابطه برنامه ریزی کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس اظهار داشت: معتقدیم بجای تعداد بالای پروژه های کوچک و رها کردن آن بصورت نیمه ساز می بایست نیازهای اساسی شهر را برطرف کرد، به همین دلیل فضایی مصوب و جانمایی شده تا با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان مرکز مدرن درمانی احداث شود.
موسوی خاطر نشان کرد: یک سالن مدرن ورزشی و حتی بین المللی در نظر گرفته شده که ساخت آن از سال آتی آغاز می شود.
وی بیان کرد: این پروژه ها علاوه بر کارهای روزمره شهرداری انجام می شود.
رییس شورای شهر پردیس گفت: پارکی ویژه بانوان در نظر گرفته شده تا تمام امکانات مورد نیاز آنها در آن انجام شود.
موسوی اضافه کرد: بوستان نور الشهدا به مرکز سقل فرهنگی شهرستان تبدیل می شود و مراکز فرهنگی، مذهبی و رستوران در آن دیده شده است.
وی ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت شهرستان و افتتاح مسکن مهر نیاز به خدمات دهی در آن محسوس است.
رییس شورای شهر پردیس بیان کرد: بازار روز دائمی متفاوت که توانایی پاسخگویی نیاز کل جمعیت شهرستان داشته باشد را برنامه ریزی کرده و امیدواریم تا پایان سال آتی احداث آن به اتمام برسد.
موسوی با اشاره به اینکه انجام مترو پردیس تا ده سال آینده بعید به نظر می رسد خاطر نشان کرد: بار شهرستان در تمام حوزه ها برعهده شهرداری پردیس است و این شهرداری به ۳۵ اداره خدمات رسانی می کند، که بخاطر سرویسی که از سوی شهرداری ارائه شده اقدامی برای دریافت حتی زمین انجام نشده و باری از کارهای شرکت عمران بر دوش شهرداری افتاده است.
وی گفت: فقدان آرامستان یکی از مشکلات شهری از بعد اجتماعی و دینی است که مبحث و سوگ فقدان یک فرد از طرفی و نبود آرامستان از سوی دیگر درد مضاعف برای خانواده عزادار است که این موضوع از وظایف شرکت عمران است.

رییس شورای اسلامی شهر پردیس اظهار داشت: مدیر عامل شرکت عمران در نخستین جلسه قول دادند که این موضوع پیگیری شود اما تا به حال چیزی مشاهده نکرده ایم.
موسوی افزود: کمیسیون بانوان با تشکیلات تخصصی شکل گرفته و در تمام زمینه ها از توانمندی های بانوان شهرستان استفاده می شود.
موسوی خاطر نشان کرد: بودجه ای برای ساخت حوزه علمیه برادران در نظر گرفته شده است.
وی متذکر شد: حدود ۳۰ جلسه رسمی در شورای شهر برگزار شده و بجای افزایش تعداد جلسات، ساعات جلسه برای بررسی دقیق موضوعات افزایش یافته و از نظرات کارشناسان در رابطه با مصوبات استفاده می شود.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس توضیح داد: هر ۱۰ سال طرح تفصیلی شهرها بازنگری می شود که نیازمندی ها برای درج در طرح تفصیلی در حال بررسی است.
موسوی افزود: در فاز صنعتی شهر پردیس چهار هزار واحد صنعتی فعال است و برخی مراکز خدماتی جهت سهولت دسترسی در آن منطقه در حال احداث است و به آن منطقه به صورت ویژه نگاه می کنیم زیرا فاز صنعتی در حال تبدیل شدن به لکه صنعتی است و این امر پویایی را برای آنها به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه فاز اول پارک فناوری در حال فعالیت است و در صورت صدور مجوزهای لازم احداث فاز دوم آن از سال اینده آغاز می شود تاکید کرد: مقرر شده که متخصصان و نیروهای مورد نیاز این فاز از شهر پردیس جذب شوند.
رییس شورای شهر پردیس توضیح داد: بعد از انتخاب هیات رییسه تمام فضای انتخابات را کنار گذاشته و طبق تجربیات پیشین بلافاصله از مسائل انتخاباتی فاصله گرفتیم.
موسوی بیان کرد: برای انتخابات شهردار گزینه های متفاوتی مطرح است، با توجه به تجربه شورای شهر، شهرداری برای تبدیل شدن به شهر اول کشور جای آزمون و خطا نیست.
وی گفت: عجله ای برای انتخاب شهردار نداریم و هیچ گزینه ای تا به حال نهایی نشده و هیچ شخصی به شانس حتی ۵۰ درصدی نرسیده است.
رییس شورای اسلامی شهر پردیس تاکید کرد: تاکنون هیچ گونه جلسه رسمی یا غیر رسمی برای انتخاب شهردار برگزار نشده است.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *