استاندار تهران:

عقل تایید صلاحیت بیشتر نامزدها را می پسندید/ تعداد نامزدهای رد صلاحیت شده دور از انتظار بود

استاندار تهران تعداد نامزدهای رد صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی را زیاد دانسته و تایید اکثریت کاندیداها را موافق عقل می دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، سید حسین هاشمی استاندار تهران در مراسم چهارمین دوره آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای استان تهران گفت: شب گذشته هیئت نظارت استان لیست اسامی افرادی که مورد تایید قرارگرفته اند و یا تایید نشده اند را اعلام کرد.
وی ادامه داد: البته ما بیست روز وقت داریم در شورای نگهبان در مورد کسانی که احساس می کنیم حقشان ضایع و سلب شده مذاکره کنیم و حق آنها را برگردانیم.
استاندار تهران ادامه داد: ما به هیچ وجه نباید بگذاریم فضا فضای آلوده ای باشد، باید اجازه بدهیم که وزارت کشور و کسانی که در این راه مسئول هستند با شورای محترم نگهبان مذاکره بکنند که بتوانیم افرادی که صلاحیت لازم را داشته اند و به هر دلیلی در این مقطع زمانی صلاحیتشان اهراز نشده که باید اهراز صلاحیت بشوند و یا به لحاظ دیگر تایید نشده اند، ان شا الله بتوانیم حقشان را به آنها برگردانیم.
هاشمی خاطر نشان کرد: البته انتظار نداشتیم این تعداد رد صلاحیت بشوند و من به هیچ وجه فکر نمی کردم که این میزان به این شدت باشد، من فکر می کردم این رقم متعادل باشد. چرا که وقتی رهبر معظم انقلاب اشاره می کند که کسانی که نظام و من را هم قبول ندارند رای بدهند باید این افراد باشند که بتوانیم به آنها رای بدهیم در جامعه عقل این را ایجاد می کند.
وی افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب فضا را اینطور ترسیم می کنند ما باید فضا را کاری کنیم که آن حضور حداکثری که مورد نظر ایشان است تحقق پیدا بکند.
استاندار تهران با تاکید بر بازه زمانی بیست روزه جهت مذاکره با شورای نگهبان اذعان داشت: در جلسه ای که با جناب آقای دکتر رحمانی داشتیم قرار شد پیگیری کنیم، کسانی که حقشان است برگردند را ما پیگیری کنیم و بتوانیم نظر شورای نگهبان را جلب بکنیم تا بتوانیم خواسته مقام معظم رهبری که یک انتخابات پرشکوه و با حضور حداکثری است را در کشور شاهد باشیم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *