دیده‌بان حقوق بشر:

عربستان لیاقت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارد

گروه دیده‌بان حقوق بشر از احتمال عضویت دوباره عربستان سعودی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از فارس، گروه دیده‌بان حقوق بشر از احتمال عضویت دوباره عربستان سعودی در شورای حقوق بشر این سازمان انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، این گروه در توجیه انتقاد خود تأکید کرد که عضویت دوباره عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل صداقت این شورا را زیر سؤال می‌برد، چرا که این کشور در زمینه حقوق بشر پرونده سیاهی دارد.

دیده‌بان حقوق بشر تأکید کرده است که عربستان سعودی لیاقت عضویت در شورای حقوق بشر را که متشکل از ۴۷ کشور است، ندارد، زیرا این کشور افراد غیر نظامی در یمن را هدف قرار می‌دهد.

در این ارتباط، «لویس چاربونیو» مدیر امور حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: «عضویت کشورهایی که از مسئولیت خود در قبال حقوق بشر شانه خالی می‌کنند، می‌تواند به توانایی و قدرت این سازمان لطمه بزند.»

قرار است جمعه (فردا) مجمع عمومی سازمان ملل در مورد عضویت برخی کشورها از جمله عربستان در شورای حقوق بشر رأی‌گیری شود.

جنگنده‌های ائتلاف عربستان سعودی ماه گذشته با حمله به مراسم ختمی در شهر صنعاء، پایتخت یمن، بیش از ۷۰۰ کشته و زخمی برجای گذاشتند.

علاوه بر بمباران شهرهای و روستاهای یمن، محاصره دریایی، هوایی و زمینی این کشور از سوی عربستان، منجر به وخامت شرایط اقتصادی و کمبود مواد غذایی و سؤئ تغذیه میلیون‌ها یمنی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *