عدم کنترل حفاریها در شهر بومهن دسترسی به مصدوم را غیر ممکن ساخت

کنترل نکردن حفاریهای انجام شده در حوالی مدرسه مریم مقدس شهر بومهن دسترسی آمبولانس به مصدوم حادثه دیده در این منطقه را غیر ممکن ساخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر عصر روز گذشته کنترل نکردن حفاریهای شهر بومهن در حوالی مدرسه مریم مقدس باعث شد دسترسی آمبولانس به مصدومی که براثر ریزش دیوار دچار حادثه شده بود غیر ممکن شود.
عدم پاسخگویی شهردار بومهن و خاموش بودن تلفن همراه رییس شورای اسلامی این شهر در برابر تماس تلفنی پایگاه پردیس خبر سبب شد تا خبرنگار ما گفتگویی با سخنگوی سال دوم شورای اسلامی شهر بومهن انجام دهد.
زهره نکونام عضو شورای اسلامی شهر بومهن در این خصوص گفت: معمولا حفاری ها بدون مجوز انجام می شود و کسی برای حفاری مجوز نمی گیرد اما اگر نیروهای شهرداری چنین امری را مشاهده کنند از انجام آن جلوگیری می کنند.
وی با بیان اینکه پیشنهاد تشکیل کمیسیون حفاری از سوی وی به شهرداری ارائه شده است اذعان کرد: من چند روز پیش با شخص معاون عمرانی صحبت کردم و بیان داشتم کمیسیون حفاری را راه اندازی کنید.
نکونام با تاکید بر ضرورت راه اندازی کمیسیون حفاری در شهرداری بومهن اظهار داشت: البته شهرستان کمیسیون حفاری دارد، اینها باید اول سال به کمیسیون حفاری اعلام بکنند که تا اخر سال این پروژه ها را داریم و اینجاها را می خواهیم بکنیم و اینها را به شهرداری اعلام بکنند.
این عضو شورای اسلامی شهر بومهن انجام نشدن این امر را ماییه تاسف خوانده و افزود: کمیسیون حفاری در فرمانداری برگزار می شود نه شهرداری و شهردار یا معاونش به عنوان یک عضو در این جلسه شرکت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: “ما هم نمی توانیم پروژه هایمان را تعطیل کنیم، به هرحال اینکه می آیند و ممکن است …”
نکونام تصریح کرد: اوایل سال اعلام نمی کنند، خیلی به ندرت اعلام می کنند، اداره آب بهتر از بقیه ادارات اقدام کرده و بیشتر با شهرداری همکاری دارد.
این درحالی است که چند روز از حفاری در این مسیرها می گذرد، و سوال اینجاست در صورتیکه در مدرسه دخترانه ای که در وسط این محوطه قرار گرفته است حادثه ای رخ دهد چه کسی پاسخگوست؟
امید آن می رود که عدم درخواست نتیجه آزمایشگاه مقاومت مصالح برای ساختمانها و پروژه های عمرانی در حال احداث در سطح شهر خساراتی بیشتر از تخریب یک دیوار را به بار نیاورد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *