سردار سلامی:

ظهور تکفیری ها،سناریو غرب برای از بین بردن اسلام است/ رمز موفقیت ۳۸ ساله انقلاب تبعیت نکردن از دشمن است

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: دشمنان ما سعی دارند پایه ها و مبانی استوار ما را سست کنند و جوانان ما را به ابتزال و بی هویتی بکشانند.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از سفیرافلاک، سردار “حسین سلامی” جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران امروز در نشست سراسری معاونت های علمی پژوهشی و فناوری ۳۲ استان که به مدت سه روز در لرستان در حال برگزاری است، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه کرامت گفت: حرکات علمی و فناورانه وقتی به یک شبکه به هم پیوسته تبدیل شود و از خاصیت انتقال تجربه بهره ببرد اثر بخشی آن افزایش می یابد.

وی انتقال تجربه، سبک های تبدیل علم به فناوری و انتقال ابتکار و نوآوری ها را از وسایل اصلی شتاب علمی دانست و گفت: امروز ما صاحب یک قدرت جهانی هستیم و تنها نیاز ما برای تشکیل این تمدن، قدرتمند سازی و جهش علمی است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما نمی توانیم بدون اقتدار علمی قدرتمند باشیم تصریح کرد: امروز دشمن در زمینه علمی تمام قوای خود را به کار گرفته است؛ سازمان های علمی ما به دنبال تقلید از بسترهای علمی آماده تولید شده توسط دیگران هستند در صورتی که رهبر معظم انقلاب فرموده اند” در آینده ما باید مرجع علمی جهان باشیم.”

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران تاکید کرد: نرخ تغییر رشد علمی ما باید نسبت به زمان های گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.

سردار سلامی در ادامه با اشاره به تلاش های دشمن در ضربه زدن به اسلام گفت: ما نباید از کفار اطاعت کنیم؛ تبعیت نکردن از کفار همان جهاد کبیر است؛ رمز موفقیت ۳۸ ساله ما در انقلاب اسلامی عدم تبعیت از دشمن است.

وی جنگ تحمیلی را یک اعتلاف بر علیه نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: جنگ تحمیلی تجربه یک اعتلاف کملا رسمی اما نانوشته برعلیه جهموری اسلامی ایران بود.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جنگ تحمیلی یک جنگ جهانی بر علیه ایران بود گفت: جنگ های در عرصه اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی بر علیه ایران جهانی بودند؛ قدرت های سیاسی برتر قصد انزوای نظام سیاسی ما را داشتند و می خواستند نظام خود را به ما تحمیل کنند.

سردار سلامی افزود: کشور ما برای انجام یک تحقیق هسته ای بسیار مورد تهاجم اقتصادی، سیاسی و روانی می گرفت، چرا دانشمندان کشور باید ترور می شدند؟ جهاد کبیر یعنی فعال بودن برای تمام این جنگ ها.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی تهاجم کاملا جهانی بود، به طوری که هم اکنون هم آثار مستقیم یک جنگ جهانی فرهنگی علیه انقلاب اسلامی را مشاهده می کنیم.

سردار سلامی از تلاش ماهواره ها برای القای شبهه و تردید در بین مردم خبر داد و گفت: دشمنان ما سعی دارند پایه ها و مبانی استوار ما را سست کنند و جوانان ما را به ابتزال و بی هویتی بکشانند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به موفقیت حیات هر ملت گفت: تسلیم اراده سیاسی قدرت های بزرگ نشدن و مقتدر بود به اندازه ای که با آن ها جنگید و موفق عمل کرد دو راه حیات هر ملت است.

وی گفت: نظام اسلامی ما مدل بینش اسلامی است و دشمن قصد جلوگیری از تشکیل این شاکله را دارد چرا که قابلیت تکثیر و تاثیر دارد.

سردار سلامی اظهار کرد: هیچ گاه نباید اشکالات ریزی که به نظام گرفته می شود؛ تصور کرد که شکوه و عظمت انقلاب را تحت تاثیر قرار می دهد؛ سلسله اتفاقات تلخ ممکن است در فضاهای کوچک رخ دهد اما شکوه اسلام را که تولید حاکمیت کرده را نمی توان تحت تاثیر قرار دهد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران در خصوص گروه های تکفیری گفت: ظهور تکفیری ها سناریو غرب برای از بین بردن و توقف اسلام در غرب است؛ مکتب ما یک تمدن فرهنگ ساز و ارزش آن بر پایه ارزش های انسانی بنا شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *