در شب شهادت امام سجاد(ع)

طرح زیر آسمان روضه در روستاهای واصفجان و باغکمش برگزار شد

پردیس خبر_ مراسم عزاداری شهادت امام سجاد علیه‌السلام و گرامیداشت شعائر اسلامی، بزرگداشت شهادت امام سجاد علیه‌السلام و آشنایی با سیره و سبک زندگی ائمه اطهار علیهم‌السلام در راستای طرح عقیدتی حوزه بانوان بخش مرکزی پردیس تحت عنوان زیر آسمان روضه امشب در روستاهای واصفجان و باغکمش در بخش خواهران برگزار شد.

🔹 طبق این گزارش؛ کسانی که از دوران طفولیت با عزاداری های أباعبدالله‌الحسین(ع) و محافل بزرگداشت شهدای کربلا انس گرفته اند و در این مجالس رشد و نمو یافته اند به خوبی میدانند که سوگواری در این ایام و برپایی هیئات و روضه ها از چه جایگاه عظیمی برخوردار است.

🔹 در میان این شور و عظمتی که سالیان سال شاهد آن هستیم، روضه ها، محافل و هیئات زنانه نیز به خوبی دیگر مجالس و شکوهی به همان نسبت برگزار شده اند.

🔹 در طرح زیر آسمان روضه در ماه محرم با همکاری بسیج بانوان روستاها و دهیاری و شوراهای اسلامی سعی شد سنت حسنه گردهمایی های مذهبی بانوان در روستاهای بخش پردیس احیا گردد.

🔹️ اخلاق، معنویات، بهشت و جهنم، نماز و سیره ی پیامبر و ائمه اطهار و همچنین بیان مسائل و احکام اختصاصی زنان از جمله موضوعات و برنامه هایی است که عمدتا در این  برنامه عنوان و پیگیری میگردد.

🔹️ در این ویژه برنامه بعد از سخنرانی و بیان مسائل نیز روضه خوانی و نوحه و سوگواری برای سید الشهدا و اهل بیت انجام می شود.

🔹 گفتنی است مجالس زنانه یکی از شیوه های مهم برای تربیت نسل محب اهل بیت (ع) می باشد که هیچ شکی در موثر بودن آن نیست و حوزه فرهنگی بخشداری پردیس، بسیج بانوان روستاها و دهیاری و شوراهای اسلامی باهمکاری امور مساجد با رویکردی ترویجی درصدد اجرای اینگونه‌رویدادها می باشد.

🔹 خواهران علاقمند جهت آگاهی از برنامه های فرهنگی عقیدتی با مسولین بسیج بانوان در روستاها (باغکمش خانم حیدری واصفجان خانم عجب گل و خانم بستاک_کرشت خانم کَسکَنی و منطقه هیزم دره خانم کهندانی)در ارتباط باشند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir