عضو شورای عالی استانهای کشور:

طرح خانه اولی ها، گره گشای مشکلات مسکن کشور نیست

عضو شورای عالی استانها گفت: طرح خانه اولی ها، گره گشای مشکلات مسکن کشور نیست و طرح هایی مانند خانه اولی ها برای رفع مشکل جوانان در حوزه مسکن گره گشای بخشی از خلاءها در این زمینه بوده و کمبودها را به شکل کامل برطرف نمی سازد.

محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد طرح های عمرانی دولت در محور مسکن گفت: دولت های نظام جمهوری اسلامی ایران از بدو شکل گیری متناسب با سیاست های انقلاب اسلامی محرومیت زدایی را در دستور کار خود قرار داده بودند.
وی افزود: دولت های نهم و دهم در این راستا گام برداشته و طرح مسکن مهر را اجرایی کرد ولی در این مسیر شاهد بی نظمی های مدیریتی فراوانی بودیم، این طرح هم در راستای رفع مشکل مسکن مردم در جریان سیاست های کلان کشور اجرایی شد.
قانبیلی با تاکید براینکه دولت تدبیر و امید هم با بردوش داشتن این بار سنگین دنبال تکمیل و واگذاری این واحد ها به متقاضیان است، تصریح کرد: دولت یازدهم بر روی پروژه ملی مسکن مهر به یادگار مانده از دولت قبل انتقادات شدیدی دارد.
عضو شورای عالی استانها با اشاره به طرح خانه اولی ها در دولت تدبیر و امید، اضافه کرد: طرح هایی مانند خانه اولی ها برای رفع مشکلات جوانان در حوزه مسکن گره گشای بخشی از خلاء ها در این زمینه بوده و کمبود ها را به شکل کامل برطرف نمی سازد.
قانبیلی اظهار داشت: افزایش وام مسکن تنها مرحم رفع مشکلات نیست بلکه باید شرایط مساعد تری در بازپرداخت این وام ها از سوی متولیان امر بستر سازی شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *