طرح تفصیلی بومهن در انتظار تایید

عضو شورای اسلامی شهر بومهن از انتظار برای تایید طرح تفصیلی این شهر در کمیته انطباق و استانداری تهران سخن گفت.

زهره نکونام عضو شورای اسلامی شهر بومهن طی گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، در خصوص طرح تفصیلی شهر و تصویب آن اظهار داشت: طرح تفصیلی شهر بومهن با تمام اصلاحیه ها و مشورت هایی که بر روی آن انجام شد در شورای شهر بومهن تصویب شده است.

وی ادامه داد: این طرح بعنوان یک سند افتخار برای شورای شهر بومهن بشمار می رود زیرا با توجه به تمام حاشیه ها و فشار هایی که از ناحیه مختلف به شورا وارد می شد این طرح مصوب شده است.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن توضیح داد: هم اکنون طرح تفصیلی را برای تاییدیه نهایی به کمیته انطباق و کمیسیون ماده ۵ استانداری تهران ارسال کرده ایم که فعلاً در حال بررسی است.

نکونام تصریح کرد: قاعدتاً تمام سرانه های شهری در طرح تفصیلی بطور کامل تعریف شده، حد مجاز ساخت و سازها پهنه های تجاری، فضای سبز، سرانه فضای مذهبی و آموزشی و دیگر موارد مورد نیاز شهر همه بصورت کامل بر روی نقشه تعریف شده و برای مدت ده سال تدوین و مصوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه تا ده سال آینده هیچ گونه دخل و تصرفی در این سند نمی شود تاکید کرد: پس از تصویب طرح تفصیلی شهر دارای شناسنامه و چهارچوب می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بومهن در خصوص تایید طرح تفصیلی در استانداری تهران، خاطر نشان کرد: صد در صد تصویب می شود چون شورا بعنوان متولی امر و نماینده مردم بومهن آن را تصویب کرده است، نهایتاً اگر تصویب نشود با مشخص شدن ایرادات، آن را برگشت داده و پس از رفع آنها مجدداً اصلاحیه آن برای تصویب به استانداری ارسال می شود.

نکونام با اشاره به پیگیری های استانداری تهران برای تایید و تصویب این طرح متذکر شد: تصویب این طرح با تعداد زیادی از تخلفات ساختمانی و شهری مقابله می کند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *