استاندار تهران:

صیانت از آرای مردم حق الناس است/ از ساخت و سازهای غیرقانونی و تخریب محیط زیست جلوگیری می کنیم

استاندار تهران با بیان اینکه با هرگونه اقدامی که در روند برگزاری انتخابات منجر به بروز شائبه طرفداری از نامزدهای انتخاباتی شود، برخورد قانونی می شود گفت: صیانت از آرای مردم براساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس، یک وظیفه شرعی و قانونی مجریان و ناظران انتخاباتی است.

به گزارش پردیس خبر به نقل از تهران نیوز؛ سیدحسین هاشمی استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با بیان اینکه دستگاه های اجرائی موظف اند تا خرداد ماه سیاست های بخش کلان سند توسعه استان را به اتمام برسانند، اظهارداشت: باید با یک برنامه هدفمند و عملیاتی در راستای برنامه ششم توسعه، کار استان را پیش ببریم.

وی با اشاره به طرح معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در رابطه با ساماندهی ساخت و سازهای غیر مجاز، گفت:‌ اقدام استانداری با همکاری فرمانداری ها در دو سال گذشته مبنی بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در منابع طبیعی ممتاز بوده است، اما نمی توانیم همین وضعیت موجود را هم بلاتکلیف بگذاریم.

استاندار تهران با بیان اینکه از طرح خوب شورای عالی وزارت راه و شهرسازی استقبال می کنیم افزود: به عنوان پایلوت، منطقه ای را در شرق استان تهران مشخص کردیم تا نظرات کارشناسی آنها در نشست آینده به منظور ورود طرح در مصوبات استانی بررسی و یک کار پخته برای شورای عالی شهر سازی منعکس شود.

هاشمی گفت: البته مناطق حساس تری همچون آبسرد دماوند و اطراف لواسانات نیز وجود دارد که اعلام کردیم کارشناسان ما هم نظرات خود را تا دو هفته دیگر اعلام کنند تا در جلسه آینده شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین در رابطه با چگونگی تخریب ساخت و سازهای غیر قانونی که با هزینه های میلیاردی بنا شده است، گفت: تخریب ها طبق حکم قضایی همچنان ادامه دارد؛ اما نظر شورای عالی شهر سازی و برخی از بخش ها در رابطه با ساماندهی وضع موجود مهم است که چه تدبیری را اتخاذ کنیم که از ساخت و سازهای غیر قانونی و تخریب محیط زیست جلوگیری شود.

استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران اظهار داشت: دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه دماوند، رباط کریم و شهریار به دور دوم کشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه این مرحله از انتخابات به صورت همزمان با سراسر کشور ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار می شود، عنوان کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه همچون مرحله اول این دوره از انتخابات در این سه حوزه انجام شده است.

استاندار تهران با تاکید بر رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمداری در برگزاری این مرحله از انتخابات، گفت: استانداری تهران براساس سیاست دولت و وزارت کشور رعایت اصل بی‌طرفی و صیانت از رای و نظر مردم را ملاک اصلی کار خود در برگزاری این مرحله از انتخابات قرار داده است.

هاشمی همچنین افزود: درهمین ارتباط با هرگونه اقدامی که در روند برگزاری انتخابات منجر به بروز شائبه طرفداری از نامزدهای انتخاباتی شود، برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به اینکه تاکیدات لازم برای صیانت از آرای مردم به فرمانداران این سه حوزه انتخابیه شده است، اضافه کرد: صیانت از آرای مردم براساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس، یک وظیفه شرعی و قانونی مجریان و ناظران انتخاباتی است.

استاندار تهران با اشاره به حضور حداکثری و باشکوه مردم در مرحله انتخابات هفتم اسفند سال ۹۴، عنوان کرد: به طور قطع در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز شاهد حضور حماسی، آگاهانه و پرشور مردم در پای صندوق های رای خواهیم بود.

به گزارش تهران نیوز؛ مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۰ اردیبهشت در سه حوزه انتخابیه استان تهران همزمان با ۵۳ حوزه انتخابیه دیگر در ۲۰ استان برگزار می شود.

همچنین مرحله نخست انتخابات مجلس دهم همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ۹۴ در حوزه های انتخابیه سراسر کشور برگزار شد.

براساس این گزارش؛ در این مرحله ۳۰ نماینده منتخب حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر و دو نماینده منتخب حوزه های انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا و پاکدشت با کسب یک چهارم آرا به مجلس دهم راه یافتند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه «بهارستان و رباط کریم»، «شهریار، قدس، ملارد» و «دماوند و فیروزکوه» به دور دوم کشیده شده است.

گفتنی است؛ استان تهران در مجموع ۳۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۳۰ کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و هر کدام از پنج کرسی دیگر به سایر حوزه های انتخابیه اصلی استان تعلق دارند.

لازم به ذکر است که این نشست با حضور پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، معاونان و مدیران استانداری و مدیران ادارات استان تهران در استانداری تهران برگزار شد.

انتهای متن/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *