مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان :

صنایع دستی کرمان رتبه اول صادرات و فروش کشور را دارد/ برپایی نمایشگاه‌ها در راس برنامه‌های معاونت صنایع دستی استان قرار دارد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت : صنایع دستی کرمان رتبه اول صادرات و فروش کشور را به خود اختصاص داده است هم چنین استان کرمان در دیگر حوزه‌ها ازجمله توسعه و ترویج و آموزش رتبه سومی کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پردیس خبر به نقل از ” آرمان کرمان ” ؛محمود وفایی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: صنایع دستی کرمان رتبه اول صادرات و فروش کشور را به خود اختصاص داده است هم چنین استان کرمان در دیگر حوزه‌ها ازجمله توسعه و ترویج و آموزش رتبه سومی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: استان کرمان از لحاظ میزان درصد تغییرات فروش و صادرات صنایع دستی نسبت سال گذشته بالاترین رشد نسبت به دیگر استان‌های کشور را داشته است که این درصد رشد موجب کسب رتبه اول در سطح کشور شده است.

وفایی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر فروش صنایع دستی، منبع اقتصادی و تأمین کننده درآمد برای برخی خانواده‌ها شده است،عنوان کرد: گلیم بافی، پته دوزی، قلم زنی روی مس، مشبک، معرق و غیره از مهمترین صنایع دستی استان به شمار می رود که خوشبختانه این نوع صنایع دستی در سبد خانوارها قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها از مهمترین عوامل ترویجی صنایع دستی و راهکاری اساسی در مقوله بازرگانی محصولات هنری به شمار می رود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خاطر نشان کرد: نمایشگاه‌های استانی، منطقه‌ای و سراسری در راس برنامه‌های معاونت صنایع دستی استان کرمان قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *