عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

صنایع استان تهران حال روز خوب و مساعدی ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع استان تهران حال روز خوب و مساعدی ندارند، استاندارد سازی و احیاء صنایع در کشور باید به سرعت در دستور کار قرار بگیرد.

حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت صنایع در کشور و استان تهران گفت: متاسفانه سیمای صنایع به شکل لکه های صنعتی در کشور پراکنده است و این پراکندگی مشکلات و خلاء های زیادی به همراه داشته است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: بخش عمده ای از صنایع از اصول استاندارد تعریف شده برای صنایع در کشور برخوردار نیستند و این در بدنه شاخه صنعت ایران اسلامی خلائی بزرگ تلقی می شود.
گروسی با تاکید براینکه صنعت از محور های مهم اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: متاسفانه وضعیت صنایع در کشور و تعطیلی شماری از مجموعه های صنعتی و وضعیت نا به سامان کارخانجات باعث شده تا این ضلع اقتصاد مقاومتی، جهت جریان سازی این سیاست ارزشی از استحکام و دوام خوبی برخوردار نباشد .
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که صنایع استان تهران هم حال روز خوب و مساعدی ندارند، ابراز داشت :استاندارد سازی و احیاء صنایع در کشور باید به سرعت در دستور کار قرار بگیرد، زیرا این حوزه در بحث توسعه اقتصاد کشور از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .
گروسی درشرح بخش های دیگر کمبود های صنایع در کشور در خاتمه اظهار داشت :صنعت در کشور با کمبود نقدینگی مواجه است و دولت تدبیر و امید باید در این راستا چاره اندیشی کرده تا مشکل اعتباری صنایع و کارخانجات برطرف شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *