امام جمعه پردیس:

شورای نگهبان فیلتری ارزشی برای ارزیابی صلاحیت کاندیداهاست

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باید از فیلتر ارزشی و نظارتی شورای نگهبان عبور کنند، ثبت نام افراد و به خصوص حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی منع قانونی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در واکنش به ثبت نام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، گفت: سید حسن خمینی تنها یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و یادگار فرزند والا مقام ایشان حاج احمد آقا خمینی است.
امام جمعه شهرستان پردیس در ادامه این مطلب تصریح کرد: مرحله اول ورود به مجلس خبرگان رهبری ثبت نام است که در اختیار خود کاندیدا ها برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است ولی باقی مسیر با شایستگی و اعتبار اجتماعی و سیاسی و کارنامه افراد در این حوزه در بحث سنجش رقم می خورد.
حجت الاسلام والمسلمین توسلی با تاکید براینکه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باید از فیلتری ارزشی و نظارتی مهم در بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران با نام شورای نگهبان رد شوند، اضافه کرد: ثبت نام افراد و به خصوص حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی منع قانونی ندارد.
امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به این موضوع که ارث بندی ها در این دوره انتخابات شدیدتر است، ابراز داشت: ورود افراد به لحاظ قانونی مشکل ندارد، ملت ایران در طول نظام جمهوری اسلامی ایران با آگاهی و بصیرت پشت ولایت فقیه بودند و در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ادوار گذشته با این دید و تفکر پای صندوق های رای رفتند.
حجت الاسلام والمسلمین توسلی در خاتمه اظهار داشت: مردم با آگاهی از صلاحیت افراد نمایندگان خود را وارد مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری می کنند، ملت ایران ولایت مدار هستند و ولایت مداری را یکی از شاخص های مهم در انتخاب نمایندگان خود برای ورود به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی می دانند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *