آیت الله محسن حیدری:

شورای نگهبان زیر بار استثنائات و خواسته های غیرقانونی نخواهد رفت/امتیاز خاص برای برخی قائل شدن از مصادیق زیر پا گذاشتن حق الناس است

آیت الله حیدری تاکید کرد:قطعا نهاد قانون مداری مثل شورای نگهبان زیر بار استثنائات و خواسته های غیرقانونی نخواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با رهیاب در خصوص وظایف شورای نگهبان در انتخابات پیش رو اظهار داشت:قانون مداری اقتضا می کند که کاندیداها طبق قانون به دنبال حقوق خودشان باشند اینکه برخی ها مطالباتی فراتر از قانون داشته باشند به هیچ وجه مطلوب نیست.
وی ادامه داد:انتظار ما از شورای نگهبان این است که طبق مر قانون عمل کند نه اینکه فراتر از قانون برای برخی ها امتیازاتی قائل شود.
آیت الله حیدری تاکید کرد:قطعا نهاد قانون مداری مثل شورای نگهبان زیر بار استثنائات و خواسته های غیرقانونی نخواهد رفت.
وی افزود:امیدواریم همه به حق الناسی که رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات مطرح کرده اند مقید باشند حق الناس مفهوم عامی دارد که فراتر از قانون نخواستن خودش یک حق الناس است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر کسی دنبال حق ویژه ای و فراتر از قانون باشد این اجحاف در حق دیگران است و یکی از مصادیق پا گذاشتن روی حق الناس خواهد بود.
وی اضافه کرد:اگر برفرض هم که شورای نگهبان امتیازی به شخص خاصی داد آن شخص خودش نباید راضی باشد و به خاطر این که فراقانونی بوده است این امتیاز را نپذیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *