نماینده مجلس شورای اسلامی:

شورای شهر باید نظارت گر باشد نه نظاره گر / رانت در کشور ما ریشه ای شده است

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر بومهن می بایست برعملکرد شهردار نظارت کند گفت: رانت در کشور ما ریشه ای شده است.

فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، اظهار داشت: متاسفانه بنده هنوز بعنوان نماینده مردم، در جریان جزییات مواردی که برای شهرداری بومهن اتفاق افتاده قرار نگرفته ام.

وی اضافه کرد: قطعاً این موضوع را بعنوان یک وظیفه پیگیری می کنم، اما نظارت بر عملکرد شهرداری می بایست توسط اعضای شورای شهر صورت می گرفت.

اولاد قباد افزود: جلسه ای با اعضای شورای شهر، شورای اداری شهرداری و شهردار تهران برگزار شد و تاکید کردیم که شورای شهر نباید نظاره کند بلکه باید نظارت گر باشد و زمانی که نظارت بر مدیریت صحیح باشد شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: ساختمان پلاسکو تهران حادثه ای بود که آقای لاریجانی آن را حادثه ملی اعلام کرد و من عضو کمیته ویژه ساختمان پلاسکو بودم.

وی ادامه داد: بارها اعلام شد، از ناحیه شهرداری تهران و شورای شهر این اخطار ابلاغ شده است اما آیا پیگیری در خصوص اخطارها از ناحیه شورای شهر و شهرداری صورت گرفته یا خیر؟

اولاد قباد با بیان اینکه پیگیری و نظارت باعث می شود شاهد اتفاقاتی مانند ساختمان پلاسکو و شهرداری بومهن نباشیم تاکید کرد: یکی از نهادهایی که وظیفه نظارت دارد شورای شهر است که باید کار نظارتشان را دقیق انجام داده و نظاره گر مسایل شهری و شهروندی نباشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می بایست در انتخاب شهردار دقت زیادی انجام شود توضیح داد: باید خیلی دقت کنیم کسانی که بعنوان کاندیدای عضو شورای شهر ثبت نام می کنند افرادی متعهد و متخصص باشند.

وی تصریح کرد: تعهد و تخصص باید در کنار یکدیگر بررسی شود، تعهد بدون تخصص و یا بالعکس فایده چندانی ندارد و اینها در کنار یکدیگر کارساز هستند.

اولاد قباد افزود: شاید امکان رصد افرادی که دارای خطاهای مالی هستند میسر نباشد و شورای شهر نتواند آن را رصد کند، اگر افراد متخصص و متعهد باشند شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به فرمایش امام خمینی (ره) در پست های کلان باید متخصصین بکارگیری شوند.

وی با بیان اینکه رانت در کشور ریشه ای شده، خاطر نشان کرد: آژیر قرمز فساد مالی و اداری در کشور ما به صدا در آمده و نیازمند انتخاب افراد شناخته شده و پایبند در پست های کلیدی هستیم.

اولاد قباد افزود: منتخبین باید دارای تخصص و وجدان کاری و اعتقادات قلبی باشند.

گفتنی است فریده اولاد قباد امروز از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰ در دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر پردیس حضور داشته و با همشهریان دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *