رییس شورای عالی استانها:

شورای شهر، شورای شهرداری نیست

رییس شورای عالی استانها با بیان اینکه شورای شهر، شورای شهرداری نیست، توضیح داد: شورا باید بر تمام امور شهری نظارت داشته باشد و جای سوال است که اگر این نظر سنجی از مردم انجام شود نتیجه چیست؟

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، مرتضی الویری رییس شورای عالی استانهای کشور در همایش توسعه پایدار استان تهران گفت: به طور کلی می شود ۴ کارکرد رفع تبعیض، جلب مشارکت مردم، نظارت بر مقررات شهری و مقررات گذاری برای امور شهری را از شوراها انتظار داشت.
وی ادامه داد: انتظار می رفت شوراها در کنار دولت، مجلس و قوه قضاییه راهی برای جلب مشارکت مردمی باشند.
الویری افزود: رفع تبعیض ابعاد گوناگونی دارد و قضاوت در رابطه با عملکردها در این زمینه بسیار راحت است، زیرا می شود این موضوع را به راحتی رویت کرد.
رییس شورای عالی استانها تصریح کرد: وقتی یک نماینده رای آورده و از حضور در شورای شهر با وجود نمایندگی دوره قبلی منع می شود، خود  یک تبعیض است.
الویری با بیان اینکه شورای شهر، شورای شهرداری نیست، توضیح داد: شورا باید بر تمام امور شهری نظارت داشته باشد و جای سوال است که اگر این نظر سنجی از مردم انجام شود نتیجه چیست؟
وی گفت: در زمینه قوانین آیا دیگر با مشکلی روبرو و مواجه نیستیم؟
رییس شورای عالی استانها خاطر نشان کرد: علی رقم اینکه دو دهه از عمر شورا گذشته، شوراها نتوانسته اند جایگاه خودشان را کسب بکنند و به نظر من شاه کلید نرسیدن به این جایگاه عدم تفکیک مدیریت شهری و مدیریت ملی است.
الویری تصریح کرد: تجربیات جهانی نشان می دهد امور شهری کاملا با امور ملی متفاوت بوده و مدیریت آن هم تفاوت دارد.
وی بیان کرد: در برخی از کشور ها یک شهر با اختیارات وزیر مانند یک آپارتمان اداره می شود.
رییس شورای عالی استانها تاکید کرد: شهرداریها پنج برابر نیروی مورد نیاز پرسنل دارند و در شهرداری تهران به ازای هر پست ۴.۳ نفر نیروی کار وجود دارد، به عبارتی ما گران مدیریت می کنیم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *