شهردار پردیس از کمک اقتصاد مقاومتی به پویایی شهر سخن گفت

شهردار پردیس در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی گفت: درامد شهروندان از طریق اقتصاد مقاومتی به پویایی شهر کمک خواهد کرد.

محمد لاله شهردار پردیس در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی که به مناسبت هفته بسیج در این شهر دایر شده بود در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر اظهار داشت: مبحث نیاز به یک درامد مکفی و اشتغال خانمهایی که خود سرپرست و یا بی سرپرست هستند در خصوص امرار معاش خود بحثی جدی است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ادامه داد: یکی از راههایی که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری است، در حوزه اقتصاد مقاومتی هم می شود با توجه به حجم سرمایه گذاری کم و عدم نیاز به دانش خارجی و وابستگی خارجی از این زمینه استفاده کرد.
شهردار پردیس با تاکید بر داخلی بودن تمام اندوخته ها و دانش های اقتصاد مقاومتی بر حمایت از صنایع دستی نیز اشاره کرده و اذعان داشت: در حوزه آموزش و تهیه و تدارک یک مکان مناسب جهت عرضه این محصولات برنامه هایی را در دست اقدام داریم.
لاله گفت: به نظر بنده تامین مکانی برای عرضه این محصولات یکی از مهمترین مواردی است که در جهت توسعه و بست این فعالیتها می تواند مثمر ثمر باشد.
وی تصریح کرد: امیدوارم با انجام این عمل توانسته باشیم به فرمایش مقام معظم رهبری عمل کرده باشیم و کمک کنیم شهروندان با فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی بتوانند از لحاظ درامدی مستقل باشند و این طبیعتاً به پویایی شهر کمک خواهد کرد.
شهردار پردیس تصریح کرد: به هر حال موضوعات درامدی از اصول اساسی هر خانواده است و وقتی که درامد باشد طبیعتاً آرامش و رفاه چرخه عادی زندگی روزانه برای هر شخص در خانواده را به چرخش درمی آورند.
یش از این نیز فرمانده سپاه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران گفته بود: قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان پردیس تسهیلاتی را در سال‌های گذشته برای اشتغال‌زایی، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی به بسیجیان شهرستان اعطا کرده است.
وی تصریح کرد: به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پردیس، شهرداری پردیس و مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان پردیس، نمایشگاهی به این منظور برگزار شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پردیس اظهار کرد: این تسهیلات به افرادی اعطا شد که توانایی اشتغال‌زایی و کارآفرینی داشتند، همچنین برپایی این نمایشگاه ثمره تلاش‌های بسیجیانی بوده که در این عرصه وارد شدند و تولیدات خود را در صنایع تبدیلی کوچک و بزرگ امروز به عرصه ظهور گذاشتند و محصولات خود را عرضه کردند.
توسلی‌پور افزود: استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه و فروشگاه محصولات تولیدی بسیجیان شهرستان پردیس شد و در رشد آن در شهرستان تأثیر بسزایی داشت، همچنین مردم ما هنوز به دنبال تهیه مواد اولیه و نیازمندی‌های زندگی خود به صورت سنتی هستند که این باعث می‌شود استقبال خوبی از این‌گونه نمایشگاه‌ها شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پردیس ادامه داد: پیگیر هستیم تا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، این‌گونه نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی را توسعه و گسترش دهیم و به سمتی ببریم که از فصلی به صورت دائمی برگزار شود، چراکه توانایی این را داریم که بخش عمده‌ای از نیازهای بازار را تأمین کنیم.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *