رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران:

شرکت‌های خارجی در زمینه بازیافت زباله با احتیاط جلو می آیند/مشکل منابع داریم

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران به موضوع تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و گفت: منابع و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و شرکت‌های بین‌المللی با احتیاط در این زمینه جلو می‌آیند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، با بیان اینکه شعار «نه به پلاستیک» را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: هفته آینده به فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهر خواهیم رفت و در این زمینه آنها را تشویق می‌کنیم که دیگر از کیسه‌های پلاستیکی که بازیافت آن به سختی انجام می‌شود و به محیط زیست آسیب می‌رساند، استفاده نکنند و جایگزین کیسه‌های پلاستیکی کیسه‌های کاغذی و یا پارچه‌ای شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر با بیان اینکه مردم باید در این زمینه حساس شده و کمک کنند ،گفت: نباید بگذاریم محیط زیست از بین برود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران به موضوع تفکیک زباله از مبدأ اشاره کرد و گفت: منابع و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و شرکت‌های بین‌المللی با احتیاط در این زمینه جلو می‌آیند تا زمانی که مسائل  حل نشود در این حوزه‌ها نمی‌توانیم خوب پیش برویم.

به گفته خداکرمی، امیدوارم بتوانیم از فناوری های موجود دنیا برای بازیافت‌ زباله‌ها و شیوه جمع‌آوری و تفکیک از مبدأ با کسب تجربه آنها استفاده کنیم‌.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه