کارشناس بازار سرمایه:

شاهد رکود در بازار سرمایه هستیم/ فرصت مطمئن برای سرمایه گذاری وجود ندارد

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است برآیند کلی از بازار سرمایه نشان دهنده رکود است و وقتی در بازار بورس و سرمایه فرصتی مطمئن برای سرمایه گذاری وجود ندارد، یعنی همین امر در صنایع کشور وجود ندارد.

حامد ستاک، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز؛ با اشاره به اینکه بازار سرمایه و بورس در برخی از زمانها با رونق مواجه بوده و در برخی اوقات نیز رکود را تجربه کرده است، گفت: برآیند کلی از بازار سرمایه نشان دهنده رکود است.
وی با بیان اینکه همه امیدوار هستند تا اعمال سیاست های انبساطی دولت موجب رونق بازار سرمایه و خاتمه رکود در این عرصه شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه بورس تهران نسبت به سایر بورس های کشورهای مترقی نوپا محسوب می شود و از طرفی به شکل صحیحی فرهنگ سرمایه گذاری در بورس در جامعه رشد نداشته است، حجم معاملات خرد بازار سرمایه نسبت به حجم اقتصاد کشور رقم قابل توجهی نبوده و از این بابت نیاز به تشویق و فرهنگ سازی آحاد برای سرمایه گذاران در سطح کشور است.
ستاک با تاکید بر اینکه بازار بورس از وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور جدا نیست، تصریح کرد: وقتی در بازار بورس و سرمایه فرصتی مطمئن برای سرمایه گذاری وجود ندارد، یعنی همین امر در صنایع وجود ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به اینکه اگر بورس رونق دارد نشان دهنده عدم رونق در صنایع است، گفت: هم اکنون فرصت سرمایه گذاری مطمئن و شفاف در بازار سرمایه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مهمترین عامل رشد قیمت ها در بازار سرمایه و رونق این عرصه، بهبود وضعیت سودآوری شرکت ها است، افزود: اگر فاکتورهای بسته خروج از رکود دولت فراهم شود، می توان گفت که این بازار شاهد رشد خواهد بود.
ستاک خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی تبیین شود که موجب تحریک تقاضا و در نتیجه رونق اقتصادی کشور شود.

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *