سومین کاروان دانش آموزی پردیس به مناطق جنگی اعزام شد

صبح امروز سومین کاروان راهیان نور دانش آموزی شهرستان پردیس به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، صبح امروز یکصد و ده نفر از دانش آموزان شهرستان پردیس در قالب سومین کاروان راهیان نور جهت بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور اعزم شدند.

برادر پاسدار حمیدرضا توسلی پور فرمانده سپاه شهرستان پردیس در حاشیه مراسم اعزام این دانش آموزان به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر گفت: امروز توفیق داشتیم سومین مراسم اعزام راهیان نور دانش آموزی را به مناسبت میلاد پیامبر اعظم و امام صادق (ع) در سطح شهرستان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین گامهایی که کمک می کند تا نسل امروز را با گذشتگان آشنا کنیم همین اردوهای راهیان نور است.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس اضافه کرد: تا به امروز دانش آموزان استقبال بسیار خوبی برای اعزام به مناطق جنگی کشور داشته اند و در بعضی مواقع امکانات ما پاسخگوی این حجم از استقبال نبوده است.

توسلی پور تصریح کرد: امروز سومین مراسم اعزام با استقبال و حضور گرم مسوولین شهرستان، خانواده ها و دانش آموزان برگزار شد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان و مسوولین معتقدند که سرزمین نور کربلای ایران است، توضیح داد: زمانی که نام کربلا می آید یعنی خونی ریخته و حقی ناحق شده است، افرادی هم با ایثار، از خود گذشتگی و شجاعت رفته اند و این حق را پس گرفته اند.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس با اشاره به اینکه نسل امروز ما رهرو شهدا هستند، بیان کرد: بخشی از هجمه ها سخت تر و پیچیده تر شده و با جنگ نرم دست و پنجه گرم می کنیم.

توسلی پور ادامه داد: جنگ نرم ابعاد خاص خودش را دارد، اما جوانان و نوجوانان ما پشت سر ولایت فقیه ایستاده و با حضور خودشان در این برنامه های فرهنگی نشان می دهند که هنوز پیرو راه شهدا هستند.

وی اضافه کرد: زمانی که این دانش آموزان به مناطق جنگی اعزام شده و باز می گردند روحیه شهادت و ایثار در چهره آنها قابل مشاهده است

این مقام مسوول با اشاره به اینکه بسیاری از دختران دانش آموز در این راه مجبه تر و چادری شده اند، تاکید کرد: حضور دانش آموزان در مناطق راهیان نور و گرفتن روزی برای ما یک افتخار است و اگر بخواهیم شکری را بجا آوریم می بایست برای کسب امنیت، اقتدار، آرامش و امنیت اجتماعی که در سطح جامعه وجود دارد شکر گذار باشیم.

توسلی گفت: این موارد به واسطه شهدا به دست ما رسیده فلذا این حق به گردن ما وجود دارد که در این سرزمین حضور پیدا کرده و ضمن تجدید بیعت با شهدا نسل امروز را با آنان که رفتند و خم شدند تا ما بایستیم و ایستادگیمان را به جهانیان ثابت کنیم، آشنا کنیم.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *