گفتگوی اختصاصی با پزشک قدیمی شهر پردیس بمناسبت روز بهداشت و سلامتی

سلامت یک جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی است

پردیس خبر_ سلامتی موضوع بسیار مهمی است و یکی از دغدغه‌های هر فرد و هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، به همین دلیل بزرگداشت روز جهانی بهداشت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

🔹 هر سال، در روز جهانی بهداشت در سراسر دنیا جشن گرفته می‌ شود، هفتم آوریل، روز جهانی بهداشت و همچنین سالگرد تاسیس سازمان جهانی بهداشت است رسالت روز جهانی بهداشت بالا بردن آگاهی عموم مردم جهان، درباره موضوع خاص بهداشتی است که سازمان بهداشت جهانی آن را در رأس اولویت های بهداشتی سال قرار داده است و این روز به عنوان نقطه شروع اجرای برنامه های بهداشتی بلند مدت است.

🔹 هدف این سازمان، فراهم کردن حداکثر امکانات بهداشتی و سلامتی برای کلیه انسان های روی زمین است، ساخت جهانی عادلانه تر و سالم‌ تر…

🔹 به دنبال این هدف، سازمان ، برنامه های زیادی را به مرحله اجرا می گذارد تا زمینه مساعدت کشور ها را برای تقویت بهداشت عمومی خود فراهم کند، از این رو به سراغ پزشک قدیمی شهر پردیس رفته ایم و به این مناسبت گفتگویی با وی انجام شده است.

🔹 «سید محمد رضا صالحی» پزشک عمومی شهر پردیس و از قدیمی ترین پزشکانی است که سالها در حوزه حفظ سلامتی و بهداشت مردم این شهر تلاش و خدمت کرده است.

🔹 وی ضمن تبریک این روز به همکاران خود در حوزه بهداشت و سلامت جامعه گفت: ۱۸ فروردین هر سال ازسوی سازمان بهداشت جهانی بعنوان روز سلامتی نامیده شده تا عموم مردم به این مقوله ی مهم توجه بیشتری نمایند، امسال نیز با توجه به ادامه پاندمی کویید ۱۹ تمام توجهات معطوف این بیماری خواهد بود به هر حال سلامتی انسانها و تامین تندرستی و بهداشت، زیربنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک جامعه است و سلامت یک جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی می باشد.

🔹 وی افزود: تنها یک جامعه سالم و تندرست است که می تواند پله های ترقی را در زمینه های مختلف برای خود فراهم کند و به هر حال طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامتی یعنی حالتی که در آن فرد از وضعیت جسمی، روانی و اجتماعی کاملا عالی برخورد باشد و صرفا به عدم ابتلا به بیماری یا نواقص دیگر اطلاق نمی شود و هر کدام از آنها به عوامل دیگری مانند تغذیه مناسب، وزن، بهداشت خواب و استرس های روزمره بستگی دارد.

🔹 صالحی در پایان گفت: این روز را به هر حال بهانه ای قرار می دهم که تشکر و امتنان قلبی خود را به همه مجموعه کادر درمان و همکاران عالیقدر خودم و جامعه پزشکان بخصوص در شهر پردیس ابراز نمایم که تمامی این ایام با تمام فشارها و استرس های ناشی از بیماری کرونا توانستند از پس مسئولیت محوله خود بخوبی بر بیایند و درود و سلام خود را نثار روح تمامی شهدای سلامت می کنیم.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه