گزارش پردیس خبر از

سفره های پر برکت محفل انس با قرآن کریم در شهرستان پردیس

پردیس خبر_ درک عظمت قرآن، منوط به معرفت پیدا کردن به این کتاب آسمانی است و نشانگر راهی است که انسان را از ظلم و جهل نجات می‌دهد زیرا برترین و بالاترین علم، قرآن کریم است.

🔹 به گزارش پردیس خبر؛ در شام وفات ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها) و در شب یازدهم ماه مبارک رمضان محفل انس دیگری با حضور جمعی از شهروندان و مسئولان در شهرستان پردیس برگزار شد.

🔹 در این مراسم معنوی قاریان و حافظان قرآنی، فرماندار، امام جمعه، بخشداران در مسجد جامع اهل بیت بومهن حضور داشتند و قاری نوجوان محمد امین نبی لو و استاد احمد ابوالقاسمی به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و گروه همخوانی بین المللی اسرا نیز دو قطعه اجرا کردند.

🔹 در این محفل نورانی گرامیداشت شهدای حرم مطهر رضوی مصادف با هفتم آن بزرگواران نیز برپا شد و حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس به سخنرانی در خصوص محکوم کردن این حادثه پرداخت و‌یاد آن شهدا را گرامی داشت.

🔹 وی با قدردانی از تشکیل این محفل و مراسم نورانی، اظهار داشت: درک عظمت قرآن، منوط به معرفت پیدا کردن به این کتاب آسمانی است و نشانگر راهی است که انسان را از ظلم و جهل نجات می‌دهد؛ زیرا برترین و بالاترین علم، قرآن کریم است و ما باید برای پی بردن به عظمت قرآن، به پیامبر اسلام مراجعه کنیم.

🔹 حجت‌ الاسلام حسینی تلاش برای تعلیم و تعلم قرآن را بهترین تلاشها دانست و خاطر نشان کرد: محافل انس با قرآن برای همین است که به عظمت قرآن پی ببریم و به آن عمل کنیم.

🔹 ایشان در ادامه به ویژگی های انسان از دیدگاه قرآن کریم از جمله جانشینی خدای متعال بر روی زمین، آموزگار فرشتگان بودن، بی باک بودن، دارای قدرت تشخیص و بصیر بودن، در آرزوی ملاقات با خدا بودن و… اشاره کرد.

🔹 حجت‌الاسلام حسینی در پایان یاد و خاطره شهدای حرم مطهر رضوی شهیدان «اصلانی و دارایی» را گرامی داشت و افزود: تروریسم های تکفیری عقده و عصبانیت خود را با شهادت رساندن این عزیزان نشان دادند زیرا این عزیزان و امثال این شهیدان خاری هستند بر چشم دشمنان اسلام و انقلاب.

🔹 وی افزود: این شهیدان، اهل قرآن و تربیت یافته مکتب قرآن و انقلاب بودند و مسیر ائمه اطهار را طی کردند و بصیر بودن و بی باک بودن آنها باعث شد تا خداوند متعال آنها را انتخاب کند.

🔹 همچنین در این محفل قرآنی سفره های ساده و پربرکت افطار برای روزه داران پهن شد و شور و شوق مردم در این افطاری های مسجد بخوبی حس می شود.

🔹 خانم والی پور یکی از نمازگزاران مسجد اهل بیت ع می گوید: به لطف خدا امسال دوباره شاهد حضور مردم در محافل قرآنی مساجد هستیم و استقبال خوبی از برنامه ها و جلسات قرآنی می شود و این خودش تاثیر زیادی بر خوب شدن حال مردم و ایجاد امید به زندگی بعد از گذشت دو سال سخت شیوع بیماری دارد که خیلی افراد عزیزانشان را از دست دادند و بیمار شدند و روحیه مردم ضعیف شده بود که اینها همه از برکت قرآن است.

🔹 در این جلسه همچنین استاد محمد ابوالقاسمی به سخنرانی در خصوص برکات این ماه و اثر بخشی پرداختن بیشتر به مفاهیم قرآن اشاره کرد و تأثیر قرآن و درک آن را در زندگی روزمره بیان کرد، در حاشیه این محفل قرآنی جلسه پرسش و پاسخ و مسابقه قرآنی برای کودکان نیز برپا شد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

 

#ماه_امید

#به_عشق_رمضان

ارسال دیدگاه