امام جمعه پردیس

سرود سلام فرمانده یک نوع تبیین انقلاب است

پردیس خبر_ حجت الاسلام حسینی گفت: این حماسه بزرگ نشان داد که باید به جریان دینی و فرهنگیِ مردم عمیق تر نگاه کنیم و انقلاب را از کارهای هنری و فرهنگی این شکلی تبیین کرد.

🔹 حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام‌ جمعه شهرستان‌پردیس در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به گذشت سه ماه از انتشار سرود سلام فرمانده گفت: این سرود ابتدا در ایران به زبان ها و گویش های مختلف ایرانی و سپس به زبان‌های دیگر زنده دنیا در کشورهای مختلف گسترش یافت و این جریان همچنان ادامه دارد و اگر بخواهیم تحلیل درست و منصفانه از این کار فرهنگی داشته باشیم، به درس ها و آموزه های این سرود دلنشین و روح‌بخش می‌توانیم اشاره بکنیم، اگر کار به درستی و بااخلاص و هنرمندی انجام شود می‌تواند از یک مسجد ناشناخته که مزین به نام امام حسین علیه السلام است از گوشه یک محله، در سطح ملی و بین ‌المللی فراگیر شود.

🔹 وی افزود: از سوی دیگر انس صادقانه با امام عصر علیه السلام در جهت تزریق امید و نشاط در بین شیعیان و مسلمانان و مقبولیت، معنویت و انقلابی گری را در جامعه اسلامی بخصوص نسل نو به نمایش گذاشت و این حماسه بزرگ نشان داد که باید به جریان دینی و فرهنگیِ مردم عمیق تر نگاه کنیم و نیز انقلاب را از کارهای هنری و فرهنگی این شکلی تبیین کرد.

🔹 وی با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو گفت: با توجه به هفته صرفه‏ جویی در مصرف آب، صرفه جویی و مدیریت، تنها راه علاج بحران آب کشور است و امروزه مسئله آب تهدیدی اجتماعی، سیاسی و امنیتی برای کل کشور محسوب می‌شود و صرفه جویی یک دستور حکومتی و سیاسی نیست بلکه منافع آن اجتماعی و جهانی است. و در حقیقت شکرگزاری به درگاه الهی است و مهم‌ترین رکن تحقق صرفه‌جویی منابع در جامعه بی‌شک مردم هستند.

🔹 امام جمعه پردیس در ادامه با اشاره به انتظار مردم بر نظارت قوی بر نان و مسکن گفت: باتوجه به گرانی های سنواتی و جهانی و ساماندهی ارز ترجیحی، مردم با سختیِ تمام در حال صبر و یاری دولت هستند. اما چند مسئله مردم را خیلی اذیت می‌کند مانند صف طولانی در نانوائی که دولت با ساماندهی یارانه نان می‌خواهد از قاچاق آرد و رفتن یارانه نان به جیب دلالان جلوگیری کند تا مردم بیشترین بهره را ببرند.

🔹 وی همراهی مردم با دولت در اجرای این طرح را مهم خواهد و افزود: مشاهده می شود گاهی ساعت پخت نان کاهش پیدا کرده و یا برخی از نانوائی ها کم فروشی می‌کنند و یا به برخی از نانوائی ها آرد کم می‌رسد و… برای مردم ناراحت کننده است و قابل تحمل نیست و با اجرای جدید طرح این مشکلات مرتفع می شود.

🔹 وی از از تلاشهای برخی مسئولین شهرستان در ایجاد امنیت و مبارزه با زورگیران و باندهای شرور و قاچاق و توزیع موادمخدر و دستگیری ارازل و اوباش سابقه دار که توسط نیروی انتظامی در شهرستان که با فرماندهی سرهنگ عبدیان تقدیر کرد و افزود: در کل هم از اقدامات پلیس در کشف سرقت بزرگ و پیچیده از بانک ملی تهران تشکر میکنیم و همچنین از نظارت و پیگیری میدانی بخشدار جاجرود که در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد تقدیر و تشکر می‌کنم.

🔹 حجت الاسلام حسینی با تاکید بر لزوم توجه جدی مسئولین به شهر سعیدآباد یادآور شد: مسئولین مردم سعیدآباد را دریابید، مردم این منطقه مشکلاتشان فراوان است از لحاظ آب شرب در مضیقه هستند و از لحاظ فاضلاب شهری در عذاب هستند.

🔹 امام جمعه پردیس گفت سعیدآباد شهر شده اما هنوز هیچ نشانه هایی از شهر بودن در سعیدآباد دیده نمی‌شود از لحاظ تفریحی، ورزشی، امکانات و خدماتی و… به داد مردم سعیدآباد برسید.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir