ستاد ساماندهی امور سالمندان پردیس تشکیل جلسه داد

جلسه ستاد ساماندهی امور سالمندان شهرستان پردیس در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، جلسه ستاد ساماندهی امور سالمندان شهرستان پردیس با ریاست بابایی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پردیس تشکیل شد.

ابوالفضل کرمانی رییس اداره بهزیستی شهرستان در این جلسه خواستار تکریم سالمندان شده و گفت: برای طول روز سالمندان باید برنامه ریزی کرد چرا که برنامه های شبانه روزی باعث جدا شدن این افراد از محیط خانواده می شوند.

وی ادامه داد: طبق آیین نامه باید فضاهای مورد نیاز مانند اماکن ورزشی از سوی شهرداری ها برای سالمندان در نظر گرفته شود.

بابایی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پردیس توضیح داد: به دنبال افزایش بار مالی برای دستگاه ها نیستیم و تمایل داریم از امکانات موجود برای افزایش رفاه سالمندان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: سالمندان کوله باری از تجربه و یک ثروت برای سطح جامعه است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری پردیس تاکید کرد: از ظرفیت و تجربیات این افراد باید استفاده کرد و فضاهایی حداقل در پارکها برای آنها ایجاد کرد.

مشهدی عباسی رییس اداره کار، رفاه و اموراجتماعی به مشکلات پیش روی سالمندان اشاره کرده و تمدید دفترچه بیمه در شهرستانهای دیگر را یکی از این مشکلات خواند.

وی گفت: حتی برای پیاده روی سالمندان با وجود سگهای بدون سرپرست امنیتی وجود ندارد.

عباسی توضیح داد: برای اعطای وام به افراد از لحاظ سنی مشکلاتی وجود دارد که میبایست در مراجع بالادستی به آن پرداخته شود.

حسن لاله نایب رییس شورای اسلامی شهر پردیس بیان کرد: در شهرستان ما باید ابتدا مباحث مربوط به زیرساختهای تکریم سالمندان را ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: اگر بیمه شده های تامین اجتماعی شهرستان را از رودهن جدا کنیم میتوان گفت آن اداره به ورشکستگی نزدیک می شود. اما اداره تامین اجتماعی در پردیس وجود ندارد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر پردیس خاطر نشان کرد: باید به نیازمندیهای سالمندان بصورت کلان نگاه کرد.

ارسال دیدگاه