ساری و سیلوانو ایتالیا خواهرخوانده می‎شوند

پیش‌قرارداد خواهرخواندگی سیلوانو ایتالیا و ساری امضا شد.

به گزارش پردیس خبر به نقل از بلاغ، انعقاد قرار داد خواهرخواندگی استان سیلوانو ایتالیا و شهرستان ساری اقدامی است که قرار است در آینده نزدیک رقم بخورد.

مسئولان شهری سیلوانو ایتالیا شب گذشته در ساری در دیدار با مسئولان شهری ساری و فرماندار مرکز استان این موضوع را مدنظر قرار داده و طبق برنامه نیز هیئت تجاری از این استان ایتالیا وارد مازندران می‌شود.

شهردار سیلوانو ایتالیا در این مراسم ابتدا به برخی بدعهده‌های که کشورهای استعماری علیه ایران داشتند اشاره کرد و گفت: در گذشته اخبار و اطلاعات نادرستی از ایران به ایتالیا منعکس می‌شد، در حال حاضر شدت اخبار منفی از ایران به ایتالیا کاهش پیدا کرد.

فرانچسکو در ادامه خاطرنشان کرد: باید زمینه توسعه همکاری دو جانبه سریعتر فراهم شود و توسعه ارتباطات بین دو شهر به صورت جدی‌تر در برنامه کاری قرار گیرد.

مهدی عبوری شهردار ساری نیز با اشاره به سابقه تاریخی استان مازندران و شهرستان ساری، به بیان رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس پرداخت و افزود: سرداران زیادی در دوران دفاع مقدس برای حفظ خاک کشور شرکت کردند و تعدادی از آنها نیز به شهادت رسیدند.

وی اظهار کرد: آسایش و امنیت امروز را مدیون خون پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران هستیم و به این موضوع نیز افتخار می‌کنیم.

شهردار ساری در ادامه به قابلیت‌های شهری و ظرفیت‌های مناسبی که در این شهر وجود دارد نیز اشاره کرد و گفت: شهر ساری در طی چهار سال گذشته تاکنون به واسطه همکاری مناسب شورا و شهرداری از رشد مناسبی در توسعه فضای شهری برخودار شد.

وی اضافه کرد: رشد توسعه شهری در ساری بیشتر در حوزه گردشگری بود و اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گرفت.

در ادامه احمد حسین زادگان فرماندار ساری به سابقه تاریخی ارتباط ایران و ایتالیا نیز اشاره و اذعان کرد: روابط تاریخی ایران و ایتالیا در بعد از انقلاب اسلامی ایران به واسطه مشکلات جهانی چندان دستخوش تغیرات نشد.

وی یادآور شد: در حال حاضر باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط به خوبی استفاده کرد و این زمینه در استان مازندران و شهرستان ساری وجود دارد.

فرماندار ساری با اعلام اینکه نهاد مردمی در کشور ما بسیار قوی است، افزود: دولت تنها زمینه را برای توسعه ارتباطات فراهم می‎کند، نهادهای مردمی و تشکل‌ها در حوزه‌های اقتصادی از پتانسیل مناسبی برای توسعه ارتباطات برخودار هستند.

در پایان این نشست مشترک، پیش قرارداد خواهرخواندگی ساری و سیلوانو ایتالیا به امضا رسید.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه