موفقیتی دیگر برای مرکز رشد فناور نخبگان پارک فناوری پردیس

ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران در شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس

پردیس خبر_ یکی از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است.

🔹 مدیر عامل شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس اسکارتک گفت: شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است.

🔹 شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است.

🔹 ربات اسکارا مورد استفاده در خطوط دارویی و اتاق های تمیز جهت جابجایی، بسته‌بندی و جداسازی انواع ویال ها و دیگر انواع محصولات دارویی قرار می‌گیرد که این شرکت توانسته با حمایت های پارک فناوری پردیس به تجاری سازی آن دست پیدا کند.

🔹 علیرضا نوروزیان مدیرعامل شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس در رابطه با ساخت این محصول جدید می گوید: شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس برای اولین بار در ایران موفق به ساخت ربات اسکارا بصورت تمام صنعتی و تجاری شده است. ربات اسکارا یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین بازوی های صنعتی سری است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف از جمله صنعت دارو سازی دارد و مفهوم جدیدی را برای ربات های خط تولید ارائه کرده است.

🔹 او ادامه داد: این ربات تنها بر روی یک پایه قرار می گیرد و به فضای استقرار کمی نیاز دارد و همچنین با سرعت و دقت تکرارپذیری بالا و قیمت مناسب قابل رقابت با نمونه ربات‌های خارجی است.

🔹 به گفته نوروزیان دلایل بسیاری برای استفاده از این ربات در صنعت و خط تولید وجود دارد که مهمترین مزیت های آن کاهش هزینه های تولید و افزایش کیفیت محصول و در نتیجه امکان رقابت در بازارهای جهانی می باشد. از دیگر مزایای این ربات می توان به افزایش نرخ تولید، افزایش انعطاف پذیری تولید محصول، کاهش ضایعات و بهبود فرآیند تولید، ایمنی و افزایش سلامت کارمندان، کاهش هزینه سرمایه ای با توجه به کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف مواد اولیه اشاره کرد.

🔹 مدیرعامل شرکت اسکارا تک تصریح کرد: این ربات می تواند با تجهیز به بینایی ماشین، برای تشخیص اشیا به منظور کنترل کیفیت، خواندن بارکد و تشخیص متن، دسته بندی محصولات، تشخیص سطح پر شدن مواد و شمارش استفاده شود.

🔹 او افزود: همچنین از این ربات می توان در خطوط دارویی وشیمیایی، اتاق های تمیز و مکان‌هایی که حضور انسان امکان پذیر نیست به منظور جابجایی، بسته بندی و مونتاژ استفاده کرد.

🔹 به گفته نوروزیان ربات ساخته شده توسط این شرکت، ۴۸ کیلوگرم وزن داشته و بیشینه جرم قابل جابجایی آن ۵ کیلوگرم می باشد.

🔹 او تصریح کرد: ربات دارای سیستم کنترل PLC جهت اتصال به خط تولید است و پنل اپراتوری با صفحه نمایش رنگی و لمسی ۷ اینچی رابط کاربری آنرا بسیار آسان کرده است. دقت تکرار پذیری موقعیتی این ربات نیز در حدود ۰.۱ میلیمتر می باشد.

🔹 مدیرعامل شرکت اسکارا تک تاکید کرد: در طراحی و ساخت ربات‌های این شرکت متناسب با نیاز‌های مشتری، برنامه نویسی و طراحی گریپر صورت می گیرد.

🔹 شایان ذکر است، شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس (اسکارا تک) با حضور جمعی از مهندسین رباتیک و مکانیک خبره کشور شروع به فعالیت نموده و قادر به طراحی و ساخت انواع ربات های صنعتی، مکانیزم ها و ماشین مخصوص، خدمات ابزار دقیق و خدمات PLC و مشاوره در زمینه اتوماسیون خطوط تولید است.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه