عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

رکود نمره منفی کارنامه اقتصادی دولت تدبیر و امید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم در راستای مهار تورم گام های خوب و ارزشی برداشته است ،ولی رکود نمره ای منفی در کارنامه اقتصادی دولت تدبیر و امید به شمار می رود .

عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد پرونده نفتی کرسنت گفت :متاسفانه پرونده نفتی کرسنت از جمله قراردادهای ننگین است که اسیب زیادی به بدنه اقتصاد کشور وارد کرد در شرایطی که تحریم ها و فشار های اقتصادی دشمن هم بر اقتصاد ایران ایران اسلامی سایه انداخته بود .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد :کارنامه اقتصادی دولت را باید از جنبه های نختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و باید با دیدی تخصصی و کارشناسی در مورد عملکرد وزیر اقتصاد دولت تدبیر و امید قضاوت کرد .
رجبی با تاکید بر اینکه رکود اقتصادی نمره منفی کارنامه اقتصادی دولت تدبیر و امید است ، اضافه کرد :دولت یازدهم در راستای مهار تورم گام های خوبی هم برداشته است و تورم را نیز مهار نموده است ولی در شرایطی که اقتصاد کشور زخم خورده است ، کنترل مهار تورم از جمله سیاست های مهم اقتصادی است که دولت تدبیر و امید باید ان را در دستور کار خود قرار دهد .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که با توجه به تلاش های دولت یازدهم در مهار تورم هنوز شاهد سایه سنگین رکود بر فضای اقتصاد کشور هستیم، ابراز داشت : دولت کار مناسبی را برای ترسیم شرایط مناسب اقتصادی انجام نداده است .
رجبی با اشاره به این موضوع که مجموعه دولت در بحث رکود اقتصادی دخیل است ، تصریح کرد :تنها این خلا را نباید به گردن وزارت خانه خاصی انداخت ، بلکه تمام مجموعه دولت تدبیر و امید با وجود مهار افسار گسبخته تورم در اقتصاد کشور در بحث رکود اقتصادی نیز دخالت دارد .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که دولت تدبیر و امید می توانست با تدبیر با حمایت از تولید ملی با ایفای نقشی موثر رونق را به اقتصاد کشور بازگرداند ،اضافه کرد :متاسفانه دولت در این راستا گام محکمی بر نداشت و نتواست اقدام مطلوبی انجام دهد .
رجبی با اشاره به این موضوع که از دولت تدبیر و امید انتظارات زیادی داشتیم ، ابراز داشت :به طور نسبی کارنامه دولت در حوزه اقتصادی خوب بود ولی ان طور که باید و شاید انتظارات را براورده نکرد .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی چراغ راه و نقشه ای مهم برای برون رفت اقتصاد کشور از تنگنای رکود و فشار های اقتصادی است ،خاطر نشان کرد :دولت در این راستا باید اقتصاد مقاومتی را که از اندیشه و دید گاه مقام معظم رهبری ترسیم شده است را در راستای رفع مشکلات و خلا های موجود در بدنه اقتصادی کشور در دستور کار خود قرار دهد تا در اینده شاهد پویایی و رونق اقتصاد کشور باشیم .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *