رویترز از توافق برای خروج تروریست‌ها از حلب در قبال خروج ساکنان فوعه و کفریا خبر داد

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه از توافق برای خروج تروریست‌ها از شرق حلب در قبال تخلیه ۱۵۰۰۰ نفر از ساکنان فوعه و کفریا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از؛ شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب به نقل از «معارضین سوری» از احیای توافق آتش‌بس در شرق شهر حلب سوریه خبر داد.

بنا بر این گزارش، یک مقام گروه تروریستی «جبهه الشام» به رسانه‌ها گفته است که توافق آتش‌بس ظرف چند ساعت آینده اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، قرار است افراد باقی‌مانده در سه محله‌‌ای که هنوز تحت کنترل ارتش سوریه درنیامده‌، از ساعت ۶ صبح به وقت محلی (۷:۳۰ به وقت تهران) این منطقه را ترک کنند.

رویترز همچنین به نقل از یک مقام وابسته به دولت سوریه نوشته است که قرار است در پی این اقدام، ۱۵۰۰۰ نفر از ساکنان دو شهرک تحت محاصره «فوعه» و «کفریا» در ادلب تخلیه شوند.

این دو شهرک شیعه نشین ماه‌هاست که تحت محاصره گروه‌های تروریستی قرار دارند و هر روز شاهد حملات خمپاره‌ای هستند.

همزمان برخی از منابع وابسته به معارضین هم گزارش داده‌اند که تنها مجروحین اجازه خواهند یافت تا این دو شهرک را ترک کنند.

مناطق شرقی حلب از ابتدای بحران در سوریه تحت کنترل گروه‌های تروریستی قرار داشته است، اما ظرف دو ماه اخیر ارتش سوریه توانست با پیشروی‌هایی چشم‌گیر میزان مناطق تحت کنترل خود در حلب را به بیش از ۹۸% مساحت این شهر برساند.

در حال حاضر تنها سه محله تحت کنترل تروریست‌ها قرار دارد و آن‌ها بین تسلیم و کشته شدن دو راه بیشتر پیش رو ندارند. همین امر موجب شده تا حامیان این گروه‌ها تلاش برای رسیدن به توافق آتش‌بس را تشدید کنند.

قرار بود توافق خروج تروریست‌ها از شرق حلب صبح چهارشنبه اجرایی شود، اما با شکست آتش‌بس، این توافق هم اجرایی نشد. در توافق شب گذشته از خروج ساکنان فوعه و کفریا صحبتی نشده بود.

انتهای پیام/ط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *